خسارت‌ ۳۰۰ میلیارد تومانی ناآرامی‌های اخیر به اصفهان
0 -

خسارت‌ ۳۰۰ میلیارد تومانی ناآرامی‌های اخیر به اصفهان

خسارت‌ ۳۰۰ میلیارد تومانی ناآرامی‌های اخیر به اصفهان
27 آبان 1398, 13:09 / کد خبر:77577
شهردار اصفهان با اشاره به میزان خسارات وارد شده به امکانات و تأسیسات شهری گفت: میزان خسارات وارد شده در دست بررسی است، اما براساس آمار اعلام شده میزان آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است.

قدرت الله نوروزی در گفت وگو با ایمنا اظهار کرد: در سه روز گذشته اتفاقات ناگواری در شهر رخ داده و باعث ایجاد خسارت به زیرساخت‌های شهری شده است.

وی افزود: در این حوادث شاهد تخریب تعدادی از ایستگاه‌های مترو و وارد شدن خسارت به تعدادی از اتوبوس‌های شهر بودیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه حدود ۳۰ دستگاه اتوبوس شهر اصفهان به طور کامل در آتش سوخت، افزود: تعدادی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و بسیاری از علائم نصب شده در شهر از بین رفته است.

وی ادامه داد: در جریان ناآرامی‌های اخیر بخشی از فضای سبز و تعدای از درختان سبز شهر طعمه حریق شد و برخی معابر و بانک‌ها مورد تخریب قرار گرفت.

نوروزی با بیان اینکه در روزهای اخیر بیشترین خسارت به امکانات شهری وارد شده که متعلق به تک تک شهروندان است، تصریح کرد: بین امکانات شهری و شهروندان احساس تعلقی وجود دارد که قطعاً بازسازی آن به زودی امکان پذیر نخواهد بود و اگر هر زمان آماده خدمت رسانی به مردم شود هزینه‌های آن متوجه مردم است بنابراین مردم شریف اصفهان باید از این اموال پاسداری کنند.

وی تأکید کرد: کسانی که نقد یا اعتراضی دارند باید بدانند که راه آن تخریب اموال و وارد کردن خسارت به مردم یا ایجاد آشوب نیست و باید از مکانیزم‌های خاص خود و از فرصت‌های قانونی استفاده کرد و نقد و اعتراض خود را بیان کنند.

شهردار اصفهان ادامه داد: اعتراض و نقد با تخریب اموال که امروز کار را برای خدمت رسانی به مردم دشوار کرده، متفاوت است.

وی با بیان اینکه مترو که هر روز ۱۰۰ هزار نفر مسافر را در شهر جابه جا می کرد به دلیل تخریب‌ها تعطیل شده است، گفت: اتوبوس‌هایی که روزانه ۶۰۰ هزار مسافر را در شهر جابه جا می‌کردند در روزهای اخیر حدود ۳۰ دستگاه اتوبوس به طور کامل در آتش سوخت و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی که نظم را در شهر ایجاد و آرامش را به دنبال نظم به وجود می‌آورد خسارت دیده و تخریب شده است.

نوروزی گفت: از شهروندان انتظار می‌رود در حفظ آرامش کمک کنند تا شهر اصفهان به عنوان یک شهر جهانی مهیای خدمت رسانی به شهروندان شود.

وی با اشاره به میزان خسارات وارد شده به امکانات و تأسیسات شهری تصریح کرد: میزان خسارات وارد شده در دست بررسی است، اما براساس آمار اعلام شده میزان آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 24 آذر ۱۳۹۸، شماره 3680 ؛ 24 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 24 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین