اعتراض یک نماینده به جلسات غیرعلنی مجلس

اعتراض یک نماینده به جلسات غیرعلنی مجلس

اعتراض یک نماینده به جلسات غیرعلنی مجلس
20 مهر 1400, 15:22 / کد خبر:777002
تعداد جلسات غیرعلنی مجلس زیاد شده و این خلاف شفافیت است و می‌توان برخی از موضوعات را در فراکسیون مطرح کرد و به جمع بندی رسید.
مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 20 مهر) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: باید طرح شفافیت آرای نمایندگان که رئیس مجلس آن را به عنوان اولین نفر امضا کرد و به نوعی طراح آن بود، در دستور کار مجلس قرار گیرد و از هیات رئیسه تقاضا دارم رأی گیری درخصوص آن نیز به طور شفاف و علنی انجام شود.
او افزود: تعداد جلسات غیرعلنی مجلس زیاد شده و این خلاف شفافیت است و می‌توان برخی از موضوعات را در فراکسیون مطرح کرد و به جمع بندی رسید.

نماینده تهران در مجلس درباره اجرای موادی از لایحه بودجه و موضوع انضباط بخشی به این لایحه تصریح کرد: بخشی از مفاد لایحه بودجه هنوز به صورت کامل اجرا نشده، از جمله تبصره 1 بند (هـ) درخصوص رابطه مالی شرکت ملی نفت و بند (ی) تبصره 8 و همین طور موضوعاتی مرتبط با اختصاص کپسول LPG به خودروها که باعث مشکلاتی نیز شده است.
وی گفت: تصمیماتی در مورد مشترکان پرمصرف در چارچوب بودجه اتخاذ شده که با انضباط بخشی و ابلاغ مواد مندرج آن بسیاری از نابسامانی ها حل خواهد شد و لازم است این موضوعات دنبال شده و اجرا شود.
شریعتی افزود: براساس ماده 97 آیین نامه داخلی، طرح ها و لوایحی که در 6 جلسه پیاپی بررسی آنها به اتمام نرسد، باید مجلس به صورت متناوب غیر از روزهای تعطیل برای تصویب آنها تشکیل جلسه بدهد و درخصوص طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به نظر می رسد، این موضوع رعایت نشده است و لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا این دستور مهم مجلس به سرعت تعیین تکلیف شود.
عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس هم خطاب به کمیسیون انرژی گفت: براساس ماده 243 لازم است کمیسیون انرژی اجرای بودجه و انضباط بخشی را نظارت و رسیدگی کند.
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰، شماره ؛ 08 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین