برای سومین روز متوالی هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

برای سومین روز متوالی هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

برای سومین روز متوالی هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است
3 آذر 1398, 10:45 / کد خبر:77746
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
به گزارش ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز یکشنبه سوم آذرماه با میانگین ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شد.
 کیفیت هوای این کلانشهر در ساعات اولیه روز یکشنبه نیز با شاخص لحظه ای ۱۱۰ حاکی از تداوم وضعیت ناسالم است.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی به سبب استقرار جوی پایدار تا پایان هفته جاری،  وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی شده است . براین اساس طی امروز و سه روز آینده هوای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان در شرایط ناسالم برای گروههای حساس خواهد بود.
 شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۰، خیابان  استانداری روی عدد ۱۵۹، خیابان خرازی روی عدد ۸۸، خیابان دانشگاه روی عدد ۹۲، خیابان رودکی روی عدد ۹۸ گزارش می شود.
 
امروز کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۸۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در کاشان و مبارکه به ترتیب با میانگین ۱۰۵ و ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
داده های ایستگاههای پایش هوای شهرهای نجف آباد، سجزی، خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد نیز به سبب اختلال در شبکه اینترنت طی یک هفته اخیر در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1 اسفند 1398، شماره 3735 ؛ 01 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1 اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین