احتمال تعطیلی مدارس اصفهان به علت آلودگی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد

احتمال تعطیلی مدارس اصفهان به علت آلودگی

احتمال تعطیلی مدارس اصفهان به علت آلودگی
3 آذر 1398, 16:38 / کد خبر:77759
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر ابلاغ آیین‌نامه اضطرار آلودگی هوای اصفهان به سازمان‌ها گفت: احتمال تعطیلی مدارس با تشدید غلظت آلاینده‌های جوی در طول هفته وجود دارد.

منصور شیشه‌فروش با اشاره به اعلام پایداری جوی توسط اداره کل هواشناسی استان اصفهان اظهار داشت: با استقرار جبهه هوای سرد و کاهش دما در کلان‌شهر اصفهان و شهرک‌های صنعتی با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود که در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه تشدید می‌یابد. او با بیان اینکه شنبه گذشته شاخص کیفی هوا برای گروه‌های حساس ناسالم و در وضعیت هشدار اعلام شد ادامه داد: با تشکیل جلسه کمیته اضطرار هوا اعلام شد که تا آخر هفته با پایداری جو، غلظت آلاینده‌ها بویژه در بامداد امروز افزایش خواهد یافت و لازم است تا اقدام‌های لازم برای کنترل آن در سطح استان اصفهان انجام شود.

فعالیت ۲۰ ایستگاه سنجش آلاینده‌ها و اعلام آن به شهروندان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلام اینکه ۲۰ ایستگاه سنجش آلاینده‌ها توسط محیط‌زیست فعال است و به اطلاع شهروندان رسیده می‌شود تصریح کرد: میانگین آلاینده‌ها در روزهای آینده هم در وضعیت هشدار برای گروه‌های حساس خواهد بود بنابراین ورزش دانش آموزان تا آخر هفته در فضای باز انجام نخواهد شد.

تعطیلی ۲۵۰ کوره آجرپزی تا آخر هفته

او افزود: ۲۵۰ کوره آجرپزی در سطح استان اصفهان بویژه در مناطق شرق استان اصفهان و برخوار با پی گیری سازمان صنعت، معدن و تجارت تا آخر این هفته تعطیل شدند.

تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی

شیشه‌فروش با بیان اینکه اداره کل محیط‌زیست بر مصوبات جلسه کمیته اضطرار که با حضور آموزش‌وپرورش، شهرداری، هواشناسی، سازمان صمت، ورزش و جوانان، محیط‌زیست، پلیس راهور و پلیس راهنمایی و رانندگی تشکیل شد، نظارت دارد ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را متوقف خواهد کرد و نظارت خود را در محدوده ترافیکی افزایش خواهد داد.

ممانعت از برگ‌سوزی در محدوده ناژوان

او با عنوان اینکه به شهرداری توصیه شد تا از برگ‌سوزی در محدوده ناژوان ممانعت به عمل آید گفت: هر پدیده‌ای که منجر به آلودگی هوا می‌شود تحت کنترل است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اعلام اینکه قرار شد سازمان ورزش و جوانان و شهرداری از انجام ورزش‌های صبح گاهی در پارک‌ها و کوه صفه جلوگیری کنند، ابراز داشت: توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر در محیط‌های بسته به فعالیت فیزیکی بپردازند.

تأکید بر مدیریت مصرف گاز خانگی

او با تأکید بر صرفه‌جویی بر مصرف گاز خانگی که یکی از عوامل تولیدکننده آلاینده‌هاست، عنوان کرد: شهروندان می‌توانند با مدیریت در مصرف گاز خانگی در جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها مؤثر واقع شوند.شیشه‌فروش با اشاره به اینکه صنایع آلاینده در لیست محیط‌زیست تا آخر این هفته با کاهش فعالیت مواجه خواهند شد بیان داشت: استمرار تأمین سوخت یورو چهار در همه جایگاه‌های بنزین در اولویت قرار گرفته است. بسته‌های سلامت و آموزش هم از طریق مراکز بهداشت توزیع خواهد شد. 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹ بهمن 1398، شماره 3733 ؛ 29 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹ بهمن 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین