چرا گوجه گران شد؟

چرا گوجه گران شد؟

چرا گوجه گران شد؟
25 مهر 1400, 12:22 / کد خبر:777655
نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان گفت: تغییر فصل و کاهش دمای هوا و از سوی دیگر صادرات موجب کاهش عرضه و افزایش ۳۰ درصدی قیمت گوجه در بازار شده است.
علی مهرکش نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان درباره دلایل گرانی گوجه در بازار، گفت: باید توجه داشت که کاهش دمای هوا و سرما موجب از بین رفتن بوته‌های گوجه و در نهایت کاهش عرضه این محصول در بازار شده است و اکنون ۵۰ درصد دلیل گرانی گوجه به این موضوع برمی گردد.

وی افزود: ۵۰ درصد دلیل گرانی گوجه به صادرات این محصول برمی گردد که برخی افراد سر زمین‌های کشاورزی با خریداری این محصول، آن را از طریق مرز‌های زمینی به عراق و افغانستان صادر می‌کنند و با توجه به افزایش نرخ دلار مزیت فروش در صادرات است.

نایب‌رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی قیمت گوجه در بازار، افزود: در حال حاضر ۱۰ درصد گوجه موجود در میدان میوه و تره بار اصفهان بین ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان و بیش از ۹۰ درصد گوجه از ۵۵۰۰ هزار تومان به پایین است.

وی همچنین درباره افزایش قیمت موز، توضیح داد: موز براساس نرخ ارز و توان بازار، قیمت خود را مشخص می‌کند، اما در اصل قیمت موز خارجی در میدان میوه و تره بار اصفهان حدود ۲۷ هزار تومان، موز هندی ۲۴ هزار تومان و موز پاکستانی ۱۸ هزار تومان است.

مهرکش همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت میوه‌های پاییزه نسبت به بار‌های تابستانه بسیار مناسب است، گفت: در حال حاضر قیمت نارنگی لاکچری در میدان میوه و تره بار بین ۱۲ تا ۱۵هزار تومان، قیمت انواع نارنگی بین ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، سیب بین ۵ تا ۱۳هزار تومان و پرتقال جنوب بین ۱۰تا ۱۶ هزار تومان است.
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰، شماره ؛ 08 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین