جشنواره اختراعات خیام در اصفهان برگزار می‌شود

جشنواره اختراعات خیام در اصفهان برگزار می‌شود

جشنواره اختراعات خیام در اصفهان برگزار می‌شود
6 آذر 1398, 18:20 / کد خبر:77854
جشنواره بین‌المللی اختراعات خیام ۱۶ تا ۱۸ اسفند امسال در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌‎شود.
جریان سازی فرهنگی و اقتصاد دانش بنیان برای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی، فرهنگ‌سازی و حمایت از ایده‌ها برای تولید فناوری و اشتغال‌زایی برای سرمایه های انسانی کشور، شناسایی ایده‌ها جهت هدایت وحمایت مادی و معنوی برای تجاری سازی وتولید، معرفی مخترعان, نوآوران, فن‌آفرینان, محصولات دانش‌بنیان و صاحبان صنایع  جهت سرمایه‌گذاران داخلی، مشاوره و ارزیابی فنی، مالی و اقتصادی طرح ها و ارائه فضایی مناسب برای معرفی طرح‌های قابل تجاری‌سازی در کنار شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان به منظور تعامل و ارتباط از عمده اهداف برگزار این رویداد علمی اعلام شده است.
دبیر جشنواره اختراعات خیام روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این رویداد علمی در حوزه‌های ایده، اختراع و نوآوری در سه بخش دانشجویی، دانش آموزی و آزاد  در ۲ قسمت داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.
 علیرضا سلیمی افزود: مجری اصلی جشنواره سازمان مردم نهاد رهپویان علم آرچی و موسسه ایده‌های نوین‌آیدین هستند که به ترتیب بخش داخلی و بین الملل جشنواره را به عهده دارند.
دبیر جشنواره اختراعات خیام با بیان اینکه این جشنواره از نظر تعداد و تنوع جوایز یکی از متنوع‌ترین جشنواره های علمی است، افزود: جوایز ویژه سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA )، جوایز دانش و نوآوری پرفسور اندری (Prof. Andrei Victor SNADU ) از کشور رومانی و جایزه بهترین اختراع زنان و بهترین خلاقیت  از طرف انجمن مخترعان ترکیه (TUMMIAD ) ؛ از جوایز بخش بین المللی جشنواره است.
وی گفت: در بخش داخلی نیز جوایزی چون وام‌های کلان تجاری‌سازی کم بهره برای طرح‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند، کسر خدمت سربازی، ۲۶ جایزه تا سقف ۵۰ میلیون ریال و جوایز ۴۰۰ میلیون ریالی بلاعوض اعطا می‌شود.
سلیمی یادآور شد: همچنین کشورهای مختلف جوایز ویژه‌ای برای مدال آوران‌خود خواهند داشت و دیپلم افتخار و مدال‌های متنوعی در این جشنواره ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه جشنواره ویترینی برای اختراعات است، خاطر نشان کرد: اختراعاتی که در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و امثال آن نوآوری و کارآمدی داشته باشند  به مراکز رشد معرفی و طرح‌هایی که به برخی شرکت‌ها و ارگان‌ها مربوط باشد ، زمینه ارزیابی و بهره برداری از  آنها فراهم خواهد شد.
وی اضافه کرد: فراخوان جشنواره از امروز تا ۲۰ دی اعلام شده است و جشنواره نهایی ۱۶ تا ۱۸ اسفند در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.
همچنین مسوول بسیج علمی و پژوهشی استان اصفهان در ادامه این نشست گفت: بسیج علمی و پژوهشی استان اصفهان به عنوان یکی از حامیان این جشنواره  فعالیت خواهد داشت.
خالد گمار اضافه کرد: تاکنون ۳۱ کشور از جمله اتریش، آلمان، سوئیس، ژاپن، کرواسی، کانادا، رومانی، سریلانکا، ویتنام، ترکیه و چند کشور دیگر برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی شرکت کرده‌اند.
دبیر دانشجویی و آزاد جشنواره اختراعات خیام نیز  گفت: در این جشنواره تلاش شده است تا فرصتی فراهم شود و طرح‌هایی که برطرف‌کننده نیازهای واقعی کشور است مورد تشویق قرار گیرد.
میلاد سلیمانی اظهار کرد: در این جشنواره بین المللی طرح و ایده ها توسط داوران ایرانی ارزیابی خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: داوران تنها از مراکز  دانشگاهی نیستند بلکه از تاجران، صنعت گران، و فعالان تولید نیز در داوری نهایی طرح‌های دریافتی ارائه نظر خواهند داشت و حتی اگر در طرحی به یک متخصص ویژه نیاز باشد، از وی برای داوری دعوت خواهد شد.
در پایان این نشست از پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به نشانی www.khayyamfestival.com و پوستر این جشنواره رونمایی شد.
منبع ایرنا
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398، شماره 3755 ؛ 27 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین