عکاشه : ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است

عکاشه : ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است

عکاشه : ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است
3 آبان 1400, 10:07 / کد خبر:778599
"هوادار" نام یکی از تازه واردهای لیگ امسال است که به نظر می‌رسد با هدایت رضا عنایتی و جمعی از مهره‌های جوان و باتجربه، قادر است چهره‌ای متفاوت‌تر را از تیم‌های تازه لیگ برتری شده به ثبت رساند. ابولفضل عکاشه، بازیکن فصل قبل ذوب‌آهن یکی از خریدهای این تیم در فصل جاری است.
ابولفضل عکاشه مهاجم ۲۲ ساله هوادار تهران و متولد شهرضا است که پس از سپری کردن فصلی پرفراز و نشیب و تقریباً ناکام در ذوب‌آهن، شاگرد رضا عنایتی در هوادار شده تا بتواند دوباره به روزهای خوبش باز گردد. عکاشه که سابقه عضویت در سپاهان را در کارنامه دارد، گل تاریخی صعود آلومینیوم به لیگ برتر را دو فصل قبل به ثمر رساند. او در اولین هفته به عنوان بازیکن تعویضی مقابل استقلال به میدان رفت و صاحب موقعیتی شد که اگر قدرش را بهتر می‌دانست، می‌توانست استقلال مجیدی را در ایستگاه نخست لیگ برتر متوقف کرده و نامش را بیش از پیش سر زبان‌ها بیاندازد. ابولفضل عکاشه گفت و گویی با خبرنگار ایمنا داشته که در ادامه می‌خوانیم:
هوادار چطور تیمی است و چه شد که این تیم را انتخاب کردی؟
هوادار تیم خیلی خوبی است که تازه به لیگ برتر آمده که خود آقای عنایتی هم مالکیت آن را در لیگ یک داشته است. طبق پرس و جویی که درباره فصل قبلی داشتم، شاید هوادار بودجه کمتری نسبت به سایر تیم‌ها داشته اما آقای عنایتی توانسته با هندلی و تلاش بچه‌ها تیم را یک دل کند و به لیگ برتر صعود کند. قبل از آنکه به هوادار بیایم جلسه خیلی خوبی با آقای عنایتی داشتم و طبق تحقیقاتی که ایشان در خصوص من کرده بود، خوشبختانه نظرش مثبت بود و توانستم با هوادار قرارداد ببندم.
روند آماده‌سازی پیش فصل‌تان چگونه پیش رفت؟
حدود یک - یک و نیم ماه قبل از بازی استقلال تمریناتمان شروع شد و اردویی یک هفته‌ای نیز در کردان کرج داشتیم. چند بازی تدارکاتی هم پیش از آغاز فصل داشتیم که خوشبختانه در این بازی‌های دوستانه در خصوص تاکتیک و سیستمی که قرار است بازی بکنیم را تمرین کردیم تا آن سیستمی که مد نظر آقای عنایتی است را به دست آوریم.
ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است
بازی خیلی خوبی مقابل استقلال در هفته اول انجام دادید. فکر می‌کنم شناخت کافی از این تیم داشتید.
از حدود یک هفته قبل، استقلال را آقای عنایتی و کادرشان کاملاً آنالیز کرده بودند که آنالیز خوبی هم بود چرا که بازی دقیقاً به همان شکل پیشرفت. دقایقی از مسابقه بر بازی مسلط بودیم و موقعیت آن‌چنانی هم به استقلال ندادیم ولی بالاخره بر حسب اتفاق بود که در دقیقه ۶۰ متأسفانه توپی آمد و وارد دروازه ما شد.
موقعیت‌هایی هم داشتید؛ به ویژه موقعیت فوق‌العاده‌ای که خودت به دست آوردی.
بله؛ موقعیت‌هایی داشتیم. متأسفانه بچه‌ها چند توپ زدند که وارد دروازه نشد. خودم هم یک موقعیت در دقیقه ۹۳ داشتم که توپ را اول با سر زدم و وقتی فیلم بازی را دیدم گفتم "تو که می‌توانستی راحت این توپ را بزنی، چرا نزدی" ولی در آن صحنه و در شرایط خود ورزشگاه اصلاً به توپ نرسیدم. بعد از این توپ خیلی حسرت خوردم و با خودم کلنجار رفتم که چرا این توپ گل نشد. به هر حال باید بازی با استقلال را کنار بگذاریم. متأسفانه دیداری بود که حق‌مان اصلاً شکست نبود و باید حتماً مساوی می‌گرفتم اما فوتبال است و این اتفاق‌ها پیش می‌آید. از این باخت مخصوصاً خودم باید تجربه کسب کنیم و تجربه شد که باید در چنین صحنه‌هایی حتماً توپ را بزنم حالا گل می‌شود یا نمی‌شود. تازه هفته اول بود و بیست و نه هفته پیش رویمان هست و مطمئنم با تدابیری که آقای عنایتی و کادر فنی شأن دارند، قطعاً امتیازات خیلی خوبی را جمع می‌کنیم و تیم هوادار را به آنجایی که در جدول حقش است، می‌رسانیم. از این نظر می‌گویم مطمئنم که تنها چیزی که باعث موفقیت تیم می‌شود، همدلی و رفاقت است که در تیم ما آقای عنایتی خیلی خوب توانسته آن را ایجاد کند و خدا را شکر همه بچه‌ها با هم همدل و پشت هم هستیم و قطعاً در بازی‌های همدلی را در زمین خواهید دید.
ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است
معمولاً تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند، سعی می‌کنند مقابل تیم‌های مدعی به دفاع مطلق بپردازند اما دیدیم که هوادار شجاعانه و کاملاً رو به جلو بازی کرد. جسارت تیم شما از کجا می‌آمد؟
تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند، خیلی این ذهنیت را دارند که تیم لیگ یکی بوده و الان می‌آید و بر می‌گردد به لیگ یک اما خدا را شکر دید مردم و هر کسی به او صحبت می‌کردم این بود که هوادار شخصیت خیلی خوبی دارد و کلاً با بقیه تیم‌هایی که از لیگ یک می‌آیند، فرق دارد. صحبت‌هایی که خیلی از دوستان داشتند این بود که هوادار می‌تواند پدیده لیگ برتر شود. می‌خواهم این را بگویم که ذهنیت خیلی خوبی روی تیم هوادار است و شخصیت تیم خوشبختانه خیلی خوب شکل گرفته است و مطمئناً خیلی بهتر هم می‌شود.
از هوادار کمی فاصله بگیریم. سال گذشته فصل پر نوسانی را در ذوب‌آهن سپری کردی. چه شد که در نهایت تصمیم گرفتی از ذوب‌آهن بروی؟
ذوب آهن باشگاه خیلی بزرگی است و من از بچگی در آکادمی آن بوده‌ام. از خود ذوب آهن هم در سالی که قلعه نویی بود از جوانان به بزرگسال آمدم و ذوب آهن خانه من است. سال گذشته واقعیت نسبتاً فصل خوبی را نداشتم. نیم فصل اول شرایطم خوب بود و بازی می‌کردم اما جوان بودم و نتوانستم به درستی از موقعیت‌هایم استفاده کنم. نیم فصل دوم هم متأسفانه کمی بدشانسی آوردم و اسپاسم شدیدی در کمرم ایجاد شد و یک ماه از مسابقات دور بودم. بعد از مصدومیت که برگشتم، تست کرنایم مثبت شد و همان طور که می‌دانی وقتی حتی یک هفته هم عقب می‌افتی و تمرین نمی‌کنی، یک نفر جای تو را می‌گیرد و تا بیایی دوباره جایگاهی که داشتی را پس بگیری، زمان زیادی می‌برد. تلاش زیادی کردم ولی متأسفانه این اتفاق برایم نیافتاد و قسمت نبود که نیم فصل دوم را بازی کنیم و یکی از بدترین نیم فصل‌هایی بود که تا کنون گذرانده‌ام.
قراردادت با هوادار برای چند فصل است؟
قراردادم را دو فصله بسته‌ام.
ذهنیت خیلی خوبی روی هوادار است/ ذوب آهن خانه من است
هدفت برای آینده بازی کردن در کدام باشگاه است؟
همان طور که همه می‌گویند هوادار تیم خوبی است، سکوی پرتاب خوبی هم مخصوصاً برای جوان هست چرا که آقای عنایتی خدا را شکر مربی است که خیلی به جوانان اعتقاد دارد از آنها استفاده می‌کند. خود ایشان مهاجم هم بوده و باید از تجربیاتش که می‌تواند در آینده خیلی به من کمک کند، بسیار استفاده کنم. هدفم ایران که نه ولی انشالله اروپا است که مطمئنم با تلاش و برنامه‌ریزی که دارم، به آن خواهم رسید.
به واسط حضور در ذوب‌آهن و بازی هفته گذشته، شناخت خوبی از ذوب‌آهن و استقلال داری. به نظرت دربازی امروز کدام یک دست بالاتر را دارند؟
قشنگی فوتبال به این است که غیرقابل پیش بینی است. ولی به این اعتقاد دارم که قطعاً هر تیمی که بیشتر تلاش و دوندگی داشته و یک دل باشد، می‌تواند موفق باشد.
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰، شماره ؛ 08 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین