سی‌وششمین نشست راهبردهای شهرسازی و معماری در اصفهان برگزار می‌شود
0 -

سی‌وششمین نشست راهبردهای شهرسازی و معماری در اصفهان برگزار می‌شود

سی‌وششمین نشست راهبردهای شهرسازی و معماری در اصفهان برگزار می‌شود
7 آذر 1398, 12:10 / کد خبر:77872
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: سی‌وششمین نشست راهبردهای شهرسازی و معماری -شنبه ۹ آذر ماه- در محل کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

سیداحمد حسینی‌نیا در گفت‌وگو با ایمنا،  اظهار کرد: سی و ششمین نشست راهبردهای شهرسازی و معماری در قالب برنامه بزرگداشت هفته شهرساز و همراه با رونمایی از پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان و ناژوان خواهد بود.

وی افزود: فرآیند تعریف ایده‌های پروژه‌های محرک توسعه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و جلسات داوری با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و متخصصان مدیریت شهری و همکاری مدیریت مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان و ناژوان انجام شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان تصریح کرد: یکی از سیاست‌های نوین در توسعه شهری به طور عام و در بازآفرینی بافت‌های نابسامان شهری به طور خاص، بکارگیری اقدامات و پروژه‌های محرک توسعه با اهداف تسریع و تسهیل فرآیند تحول در این بافت‌ها با بهره‌گیری از مشارکت و توان اجتماعی ساکنان و استفاده از ظرفیت‌های محلی است.

حسینی‌نیا با بیان اینکه محرک‌های توسعه شهری، استراتژی‌های نوین توسعه مجدد شهری بشمار می‌رود، گفت: سیاست‌ اجرای پروژه‌های محرک توسعه، تسریع فرآیند تحول در این بافت‌های شهری بدون نیاز به هزینه کلان برای ساماندهی تمام ریز فضاهای موجود است.

وی تاکید کرد: محرک‌های توسعه شهری مولدهایی هستند که با بازگرداندن رونق و توسعه به مناطق شهری، چرخه فعالیت و پویایی را در این مناطق به راه خواهند انداخت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 1۷ آذر ۱۳۹۸، شماره 3674 ؛ 17 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 1۷ آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین