۸۹ درصد مردم اصفهان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند
0 -

۸۹ درصد مردم اصفهان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند

۸۹ درصد مردم اصفهان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند
7 آذر 1398, 13:00 / کد خبر:77880
مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان گفت: ۸۹ درصد مردم اصفهان برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند که لازم است مابقی با مراجعه به مراکز مجاز نسبت به دریافت کارت ملی خود اقدام کنند.

به گزارش مهر، حسین غفرانی کجانی صبح پنجشنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس ثبت احوال شهرستان اردستان اظهار داشت: انتخابات، نمادی از توسعه و شعور سیاسی مردم و نوعی از  قدرت نمایی نظام در برابر هجوم و توطئه بیگانگان بوده است.

وی افزود: مردم در تمام انتخابات ها شرکت داشته و درخواست های خود را از مسئولان عنوان کرده اند و این بار هم مشارکت عظیمی را خواهند داشت.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان گفت: اداره ثبت احوال استان اصفهان در تمامی جنبه های برگزاری فرآیند انتخابات که  مرحله اول آن احراز هویت است ساز و کارهای لازم را فراهم کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود ابراز داشت: افرادی که برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کرده ولی هنوز کارت به دستشان نرسیده است باید رسید ممهور به مهر ادارات ثبت، دفاتر پیشخوان و پست را برای دریافت خدمات همراه ببرند و کارت ملی نمونه قدیم دیگر برای هیچ اداره ای قابل قبول نیست.

غفرانی کجانی ابراز داشت: ۸۹ درصد مردم استان اصفهان کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند و امیدواریم ۱۱ درصد از جمعیت باقی مانده با مراجعه به مراکز مجاز نسبت به دریافت کارت ملی خود اقدام کنند.

۱۰۴ دفاتر خدماتی در استان اصفهان به مردم خدمات کارت ملی هوشمند را ارائه می کنند

وی با بیان اینکه افزایش تعداد دفاتر پیشخوان برای صدور کارت ملی هوشمند در سنوات گذشته در دستور کار ثبت احوال استان اصفهان بوده است،افزود: در حال حاضر  تعداد ۱۰۴ دفاتر پست، پیشخوان دولت و دستگاههای سیاردر استان اصفهان به مردم خدمات می دهند.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان تصریح کرد: هزینه کارت ملی هوشمند در حال حاضر ۲۵۰ هزار ریال خدمات پایه دولتی است و مابقی  که ۱۴۰ هزار ریال است مربوط به خدماتی است که دفاتر دریافت می کنند.

۳ میلیون و ۵۶۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان اصفهان صادر شده است

غفرانی بابیان اینکه چهار میلیون و ۲۵ هزار نفر در استان اصفهان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند، تصریح کرد: تاکنون برای بیش از سه میلیون و ۵۶۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان افزود: از سال ۱۳۶۵ که به سیاست های تنظیم خانواده پاسخ مثبت داده، رشد جمعیت استان رو به کاهش بوده و در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که وارد فاز سالمندی شویم.

وی ادامه  داد: از هر ۱۰ نفر در استان اصفهان یک نفر سالمند هستند و با این شیب تند  کاهش جمعیت، با ورود موج عظیم جمعیت دهه شصت شاهد سالمندی ۳۰ درصدی در استان اصفهان خواهیم بود.

در پایان جلسه ناصر خرسند به عنوان رئیس جدید ثبت احوال شهرستان اردستان معرفی و از خدمات علیرضا یوسفی فرد تقدیر شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸، شماره 3678 ؛ 21 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین