فرناندز: بازی تمام لژیونر‌ها را رصد کردم

ال‌کلاسیکو را ندیدم، چون می‌دانستم بارسا می‌بازد

فرناندز: بازی تمام لژیونر‌ها را رصد کردم

فرناندز: بازی تمام لژیونر‌ها را رصد کردم
5 آبان 1400, 14:23 / کد خبر:778872
سرمربی تیم ملی هندبال ایران گفت: بازیکنانی داریم که در یک چیز مشترکند و آن هم ملیت ایرانی است و همه آن‌ها برای ایران بازی می‌کنند.
 طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون هندبال، مانوئل مونتایا فرناندز، سرمربی تیم ملی هندبال بزرگسالان مردان ایران در حاشیه سومین اردوی آماده سازی این تیم گفت: تمرکز اصلی من در این اردو روی آمادگی جسمانی بازیکنان است. همچنین از نظر تکنیک و تاکتیک هم باید روی نقاطی که باید اصلاح شود، کار کنیم. در کل در حال آماده سازی برای حضور در یک تورنمنت دوستانه هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بچه‌ها انگیزه بالایی برای حضور در تورنمنت بین المللی قطر دارند، ادامه داد: هدف اصلی این اردو آمادگی برای حضور در شرایط مسابقه در تورنمنت قطر است و می‌خواهیم این اردو آزمونی برای بازیکنان باشد تا ببینم در شرایط بازی خود را چگونه نشان می‌دهند در واقع یک سنگ محک برای سنجش بازیکنان در شرایط یک مسابقه واقعی در زمین هندبال است.
فرناندز درباره حریفان ایران در این تورنمنت هم گفت: نکته اصلی این است به خاطر شرایط کرونا آخرین محک ما از حریفان خود در این تورنمنت بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰ کویت است. مدت طولانی است که تیم‌ها مسابقه ندادند و اطلاعات به روزی از حریفان در این تورنمنت که عربستان، کویت و قطر هستند، در اختیار نداریم.
وی اضافه کرد: نکته دیگر این است که تمرکز اصلی من روی تیم خودم است نه تیم‌های دیگر. قطعا چالش من در این تورنمنت این است ببینم کاری که در اردو‌ها از بازیکنانم خواسته‌ام و آموزش داده‌ام، در زمین مسابقه هم پیاده می‌کنند یا خیر!
مانوئل مونتایا فرناندز درباره نگرانی از احتمال آسیب دیدگی بازیکنان در تورنمنت قطر هم بیان کرد: به هر حال آسیب دیدگی بخشی از ورزش است و ممکن است در تمرینات، بازی‌های لیگ و بازی‌های دوستانه هم اتفاق بیفتد. قطعا این امر از تورنمنت قطر دور نیست و البته خیلی بحث نگران کننده‌ای هم برای من و کادرفنی نیست.
سرمربی تیم ملی هندبال بزرگسالان مردان ایران درخصوص رصد بازی لژیونر‌ها و اینکه آیا به تیم برای حضور در قطر اضافه خواهند شد یا نه نیز اظهار داشت: با اطمینان می‌گویم به غیر از بازی‌های این هفته که در سفر بودم، بلااستثناء بازی تمام لژیونر‌ها را رصد کردم. در مورد سوال دوم هم باید بگویم در‌های تیم ملی روی هیچ بازیکنی بسته نیست و برعکس این مطلب هم صادق است. همه شانس اضافه شدن به تیم ملی را دارند.
وی عنوان کرد: مطلب دیگر این هست که با واژه لژیونر مخالفم. در واقع ما بازیکنانی داریم که در یک چیز مشترکند و آن هم ملیت ایرانی است و همه آن‌ها برای ایران بازی می‌کنند.
پروفسور در پایان درباره دیدگاهش از زندگی در کشورمان قبل و بعد از ورود به ایران نیز گفت: همه خیلی خوب با من رفتار می‌کنند و همه جانبه حمایت می‌شوم و از این بابت خوشحالم. البته من در یک محدوده کوچک واقع در یک مجموعه ورزشی زندگی می‌کنم و نمی‌توانم نظر واقعی راجع به زندگی در ایران بدهم، اما با هر کسی برخورد می‌کنم واقعا رفتار خوبی دارد. امیدوارم فرصت شود و بتوانم شهر‌های دیگر ایران را هم از نزدیک ببینم تا بیشتر با زندگی در کشورتان آشنا شوم.
وی ادامه داد: پیش از این، تجربه زندگی در کشور‌های خاورمیانه را داشتم و به همین خاطر قبل از ورود به ایران نگران نبودم، ولی اطرافیانم ذهنیتی غیرواقعی راجع به تمام کشور‌های این حوزه دارند طوری که اولین سفرم به ایران همزمان با روی کار آمدن طالبان در افغانستان شد و همه از این بابت نگران بودند و این نکته را نمی‌دانستند که ایران و افغانستان دو کشور جدا از هم هستند.
فرناندز اضافه کرد: اطلاعات زیادی راجع به ایران در اسپانیا نیست، اما گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌اند همیشه خاطرات مثبتی از سفر خود دارند و به نظر من هم ایران کشوری آرام و امن است و تفاوت‌های فرهنگی همیشه برای من قابل احترام بوده است.
فرناندز که متولد شهر بارسلوناست، در خصوص بازی ال‌کلاسیکو که چند روز پیش برگزار شد و با برتری دو بر یک رئال به پایان رسید هم گفت: من طرفدار دو آتیشه بارسلونا هستم. در روز ال‌کلاسیکو در خوابگاه بازیکنان بودم و بچه‌ها از من خواستند بازی را با آن‌ها ببینیم، اما چون می‌دانستم بارسا می‌بازد، دعوت‌شان را رد کردم!
لازم به ذکر است سومین اردوی تیم ملی هندبال از ۲ آبان ماه به میزبانی خانه هندبال فدراسیون آغاز شده و تا ۱۷ ماه جاری ادامه دارد.
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰، شماره 4230 ؛ 14 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین