ناوگان حمل و نقل درون شهری زرین شهر بهسازی و نوسازی شد
0 -

ناوگان حمل و نقل درون شهری زرین شهر بهسازی و نوسازی شد

ناوگان حمل و نقل درون شهری زرین شهر بهسازی و نوسازی شد
8 آذر 1398, 20:36 / کد خبر:77896
عضو شورای اسلامی زرین شهر گفت:با توجه به گذشت حدود پانزده سال از راه اندازی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداری زرین شهر اقدام به نوسازی و بازسازی اتوبوس های موجود در شهر کرد تا خدمات شایسته ای به شهروندان ارائه شود.
سعید نادی زاده با اشاره به نقش حمل و نقل عمومی در توسعه پایدار شهری اظهار کرد: یکی از راه های کاهش ترافیک،
آلودگی هوا و همچنین حفاظت از محیط زیست استفاده شهروندان از حمل ونقل عمومی در سفرهای درون شهری است، اقدامی که نفع شهر،شهروندان و اقتصاد خانوار است.
وی با بیان اینکه امروزه متاسفانه شهروندان برای انجام امور در فواصل کوتاه نیز از خودرو شخصی استفاده می کنند و این مسئله به یک فرهنگ تبدیل شده است، افزود: با توجه به افزایش قیمت بنزین، قطعا قسمتی از سفرهای درون شهری شهروندان به سمت حمل و نقل عمومی سوق پیدا خواهد کرد از این رو مدیریت شهری زرین شهر با همکاری سازمان حمل و نقل جمعی شهرستان لنجان در تلاش است تا در این مسیر به گونه ای عمل شود که شاهد رضایتمندی روز افزون شهروندان باشیم.
عضو شورای اسلامی زرین شهر تصریح کرد: افزایش رغبت شهروندان نسبت به استفاده از حمل و نقل عمومی نیازمند برخی اقدامات بوده و قطعا اگر شهروندان از نظر زمان‌بندی و راحتی در استفاده وسیله نقلیه اطمینان داشته باشد تا بتوانند به آن اعتماد کنند، قطعا به سمت جایگزینی استفاده از حمل و نقل عمومی بجای خودروهای شخصی حرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: مدیریت شهری زرین شهر براین باور است اگر قرار شد شهروندان خودرو شخصی خود را کنار بگذارند، نباید در کنار خیابان منتظر تاکسی و اتوبوس بمانند برهمین اساس در کنار تامین زیرساخت های لازم و ارائه خدمات مناسب باید با فرهنگ‌سازی، افزایش مشارکت مردم را از استفاده از حمل و نقل عمومی ارتقاء بخشید.
نادی زاده اضافه کرد: با توجه به گذشت حدود پانزده سال از راه اندازی سازمان حمل و نقل جمعی شهرداری زرین شهر اقدام به نوسازی و بازسازی اتوبوس های موجود در شهر کرد تا خدمات شایسته ای به شهروندان ارئه شود و قطعا اگر تقاضای سفر در ساعاتی از روز بیشتر شود، می توان ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی را در آن مسیرها تقویت کرد.
وی عنوان کرد: مدیریت شهری زرین شهر در راستای تأمین سلامت عمومی و ایجاد روحیه نشاط در میان شهروندان و همچنین کاهش ترافیک شهری به دنبال ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری در سطح برخی خیابان های پرتردد شهر بوده و با توجه به افزایش قیمت بنزین قطعا استفاده شهروندان از دوچرخه برای انجام امورات درون شهری می تواند آنان را در حوزه اقتصاد خانوار یاری رساند و سلامتی انان را نیز تضمین کند.
عضو شورای اسلامی زرین شهر بیان کرد: مدیریت شهری با احساس مسئولیت در برابر سلامت عمومی و با استفاده از همه امکاناتی که در اختیار داشته اقدام به برگزاری همایش‌های ورزشی کرده و از هیئت های مختلف ورزشی نیز حمایت کرده است و از این پس نیز این روند در راستای ترویج فرهنگ ورزش به‌وی‍ژه رشته دوچرخه‌سواری، ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: استفاده برخی شهروندان زرین شهر از دوچرخه در رفت و آمدهای روزانه، رویدادی قابل تحسین است که نشان از فرهنگ غنی مردم این شهر و توجه آنان به اصول زندگی سالم دارد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸، شماره 3672 ؛ 14 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین