۶۸ اصفهانی آنفلوآنزای نوع A دارند/تاکنون ۱۰ نفر جان باختند
0 -

۶۸ اصفهانی آنفلوآنزای نوع A دارند/تاکنون ۱۰ نفر جان باختند

۶۸ اصفهانی آنفلوآنزای نوع A دارند/تاکنون ۱۰ نفر جان باختند
10 آذر 1398, 15:19 / کد خبر:77948
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه تاکنون ۸۶۸ بیمار مشکوک به آنفلوآنزای نوع A در اصفهان بستری است، گفت: ابتلا به آنفلوآنزا در ۶۸ بیمار قطعی شده و تاکنون ۱۰ نفر در این زمینه جان باخته‌اند

کمال حیدری در گفت‌وگو با ایمنا در خصوص شایعاتی مبنی بر اینکه علت تعطیلی مدارس اصفهان شیوع آنفلونزا و وضعیت قرمز این بیماری در استان اصفهان بوده است، اظهار کرد: این موضوع شایعه‌ای بیش نیست و نمی‌توان پاسخگوی هر آنچه در فضای بی در و پیکر مجازی مطرح می‌شود، بود.

وی ادامه داد: چنانچه آنفلوآنزا یا هر بیماری که تهدید کننده سللامت شهروندان باشد اتفاق بیافتد همه تمهیدات و اقدامات لازم اندیشیده می‌شود چرا که سلامت مردم جامعه خط قرمز ما است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بر اساس پروتکل‌های تعریف شده چنانچه پنج درصد از دانش آموزان کلاسی مبتلا به بیماری واگیردار باشند، باید کلاس تعطیل شود تا از واگیر بیماری به دیگر دانش آموزان جلوگیری شود، افزود: باید توجه داشت که ما ابایی از تعطیلی مدارس به دلیل بیماری نداریم و چنانچه قرار باشد این اتفاق بیافتد شفاف با مردم صحبت خواهیم کرد.

وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در استان اصفهان اظهار کرد: تاکنون ۸۶۸ بیمار مشکوک به آنفلوآنزای نوع A در اصفهان بستری است، ابتلا به آنفلوآنزانوع A در ۶۸ بیمار قطعی شده و تاکنون ۱۰ نفر در این زمینه جان باخته‌اند.  

حیدری با بیان اینکه در سال جاری شیوع ویروس آنفلوآنزا وسیع‌تر از سال‌های گذشته است، افزود: از این رو همه شهروندان درخواست داریم نسبت به سلامت خود توجه داشته و موارد بهداشتی از جمله رعایت بهداشت فردی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در خصوص آخرین وضعیت ذخیره دارویی برای درمان آنفلوآنزا نوع A  نیز گفت: تاکنون در این زمینه کمبود نداشته‌ایم و نیازهای خود را نیز به وزارت بهداشت اعلام کرده‌ایم اما باید توجه داشت که در دوره‌ای که تقاضا بیشتر می‌شود در حوزه عرضه ممکن است با مشکل برخورد کنیم و ازا ین رو نباید داروهارا مانند نقل و نبات مصرف کرد.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
10 آذر 1398 16:43
مهمان:
وقتی از اعلام قیمت بنزین میترسید این که دیگه خیلی طبیعیه از اعلام بیماری مسری بترسید.
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸، شماره 3672 ؛ 14 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین