سپاهان در محاصره مدعیان قهرمانی
0 -

زردپوشان اصفهانی تا پایان فصل مسیر دشواری را پیش رو دارند

سپاهان در محاصره مدعیان قهرمانی

سپاهان در محاصره مدعیان قهرمانی
12 آذر 1398, 09:34 / کد خبر:77978
بازی سپاهان مقابل استقلال نشان داد طلایی پوشان اصفهانی برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ نوزدهم چه مسیر دشواری را پیش رو دارند. 

امیرحسین احتشامی -اصفهان امروز: تا پیش‌ازاین بازی گمانه‌زنی‌ها حکایت از این داشت که تیم‌های سپاهان و پدیده شانس بیشتری برای قهرمانی خواهند داشت. تیم‌هایی که نتایج بهتری هم نسبت به پرسپولیس، استقلال و تراکتور به دست آورده بودند. اما ظاهرا باید سپاهان، پدیده و استقلال را سه ضلع قهرمانی این فصل به‌حساب آورد و پرسپولیس و تراکتور را هم همچنان زیر نظر داشت. سه تیمی بالای جدول که از عدد امتیازی 20 عبور کرده و رتبه‌های اول تا سوم جدول را به خودشان اختصاص داده‌اند. این سه تیم یعنی سپاهان، پدیده و استقلال تا پایان نیم‌فصل تنها سه بازی دیگر پیش رو دارند. دیدارهایی که می‌تواند در رونمایی از قهرمان نیم‌فصل لیگ نوزدهم تاثیرگذار باشد.

مسیر سنگلاخی سپاهان تا نیم‌فصل

 سپاهانی‌ها تا پایان نیم‌فصل باید به نساجی، پدیده شهر خودرو و پیکان روبرو شوند. با برگزاری این سه دیدار پرونده نیم‌فصل زردپوشان اصفهانی در نیم‌فصل نخست بسته خواهد شد. نگاهی به دیدارهای پیش روی سپاهان نشان از دشواری کار شاگردان قلعه‌نویی تا پایان نیم‌فصل داد به‌ویژه آن‌که سپاهانی‌ها باید دو بازی را هم در خارج از خانه برگزار کنند. اما سخت‌ترین بازی نماینده زردپوش اصفهان نبرد با پدیده شهر خودرو در مشهد خواهد بود. تیمی که هم امتیاز با سپاهان و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر بر جایگاه دوم جدول رده‌بندی تکیه زده است. این بازی به‌نوعی یک بازی شش امتیازی هم به شمار می‌رود و برنده آن دیدار احتمالا از شانس بالایی برای قهرمانی برخوردار خواهد بود. نبرد پایانی سپاهانی‌ها در نقش‌جهان و مقابل پیکان خواهد بود. تیمی که در جام حذفی حسابی زردپوشان اصفهانی را اذیت کرد. البته شاگردان امیر قلعه‌نویی همین پنج‌شنبه پیش رو هم شرایط بسیار سختی را در ورزشگاه وطنی قائم‌شهر که به قلعه عقاب‌ها شهر یافته است، تجربه خواهند کرد. بر این اساس سپاهانی‌ها برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل باید هفت امتیاز از این سه بازی را کاسب شوند تا شانس کسب این عنوان را به بالاترین حد ممکن برسانند. با نگاهی به برنامه این فصل سپاهان می‌توان گفت بازی‌های مهم سپاهان در طول فصل پخش‌شده. آن‌ها هفته ماقبل پایانی درست مثل فصل گذشته باید به مصاف پدیده شهر خودرو بروند و در هفته آخر هم میهمان پیکان خواهند بود.

جدال سپاهان پرستاره با مدعیان قهرمانی

 سپاهان نخستین تیم شهرستانی بود که توانست قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کند و تا جایی پیش رفت که رکورددار هم شد، هرچند با قهرمانی‌ای که پرسپولیس در فصل قبل به‌دقت آورد، با رکورد این تیم برابر شد. امیر قلعه‌نویی به‌عنوان تنها مربی‌ای که مثل سپاهان و پرسپولیس، با داشتن پنج قهرمانی در لیگ برتر، رکورددار است، در هر تیمی که حضورداشته، آن تیم باثبات و مقتدر ظاهرشده و در دو فصل گذشته تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان را دوباره به جمع مدعیان آورده است. امیر قلعه‌نویی سرمربی این تیم لیگ نوزدهم را همواره با رد کردن ادعای قهرمانی به پایان برد، اما در این فصل قطعا از او انتظار قهرمانی وجود دارد و این کار او را سخت خواهد کرد. زردپوشان اصفهانی که در این فصل آسیایی هم هستند، مانند فصل گذشته تیمی پرستاره در اختیاردارند. آن‌ها استنلی کی‌روش آقای گل برزیلی خود را حفظ و روی او حساب ویژه‌ای بازکرده‌اند.

انگیزه‌های شخصی قلعه‌نویی برای قهرمانی

انگیزه‌های شخصی امیر قلعه‌نویی برای این‌که نشان دهد هنوز هم راه قهرمانی در لیگ برتر را می‌داند یکی از مهم‌ترین عواملی است که طلایی پوشان اصفهانی به آن چشم امید بسته‌اند. قلعه‌نویی هفت سال پیش با استقلال عنوان قهرمانی لیگ دوازدهم را به دست آورد و از آن زمان تاکنون دیگر موفق به کسب جام نشده است. همین موضوع عاملی شده تا قلعه‌نویی باانگیزه‌های دوچندانی به دنبال قهرمانی با سپاهان باشد تا نشان دهد هنوز چیزهایی در چنته مربیگری دارد که دیگران از آن بی‌بهره‌اند. قلعه‌نویی که دو فصل پیش به اصفهان بازگشت و هدایت تیم ذوب‌آهن را بر عهده گرفت، فصل گذشته با یک جابجایی بروی نیمکت سپاهان نشست تا بلکه آرزوی هواداران طلایی پوش برای قهرمانی را جامه عمل بپوشاند. قلعه‌نویی که عادت دارد از بالا تا پایین هر تیمی را خودش بچیند کادر فنی خودش را که با او در تراکتورسازی همکار می‌کردند به اصفهان آورد و دستور جذب بازیکنان موردنظر را صادر کرد. سپاهانی‌ها که در لیگ هفدهم تا یک‌قدمی سقوط به لیگ دست یک هم پیش رفته و با عنوان چهاردهمی ضعیف‌ترین نتیجه تاریخ برگزاری لیگ حرفه‌ای را کسب بودند همه خواسته‌های سرمربی تازه‌وارد را برآورده کردند به امید این‌که با این سرمربی باتجربه دوباره لباس قهرمانی بر تن کنند. بر این اساس قلعه‌نویی بازیکنانی همچون استنلی کی روش، خالد شفیعی، محسن مسلمان و بختیار رحمانی را از ذوب‌آهن جذب کرد. مهدی کیانی و محمدابراهیمی هم از تراکتورسازی جذب شدند تا با همراه با بازیکنانی چون سجادشهباز زاده، پیام نیازمند، علی قربانی، سیاووش یزدانی، محمد ایرانپوریان، محمد کریمی و ولادیمیر کومان تیمی دیگری را تشکیل دهند. تیمی که با چند بازیکن قدیمی همچون عزت پورقاز، میلاد سرلک، حسن جعفری، میلاد سرلک و مهدی رحیمی چیزی برای قهرمانی کم نداشته باشد. در فصل جاری هم جذب بازیکنانی همچون محمدرضا حسینی از ذوب‌آهن، جرج ولسیانی از نساجی مازندران، محمد منصوری از پدیده، رضا میرزایی از فولاد، محمد محبی از شاهین بوشهر و تمدید قرارداد ستاره‌های فصل پیش از عزم جزم سپاهانی‌ها و قلعه‌نویی برای فتح لیگ نوزدهم خبر می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸، شماره 3672 ؛ 14 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین