افزایش نامحسوس شاخص کل بورس امروز ۱۲ آذر
0 -

افزایش نامحسوس شاخص کل بورس امروز ۱۲ آذر

افزایش نامحسوس شاخص کل بورس امروز ۱۲ آذر
12 آذر 1398, 18:30 / کد خبر:77998
شاخص کل بورس تهران که از ابتدای روند معاملات امروز کاهشی شده بود، توانست در نهایت با رشد مثبت ۶۱۹ واحدی به کار خود پایان داد.
به گزارش ایمنا، شاخص بورس تهران امروز سه شنبه _۱۲ آذرماه_ با افزایش بیش از ۶۱۹ واحدی عدد ۳۲۰ هزار و ۸۱۴ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۹۷ هزار و ۴۷۵ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۰ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۵ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز از ۴۱۱۶ را ثبت کرد.
بر این اساس امروز با دست به دست شدن دو میلیارد و ۸۳۳ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۰۴ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۵۳۸میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "رمپنا"، "فولاد" و "شخارک" به ترتیب با ۱۹۵، ۱۶۷ و ۱۵۳واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "همراه"، "اخابر" و "مبین" به ترتیب با ۱۴۷، ۱۰۰ و ۶۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "وبملت" و "فاراک"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، مواد دارویی برترین گروه صنعت بود و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

عملکرد مثبت ماهانه شرکت ها و انتشار گزارش های مالی مهمترین عامل رشد شاخص طی چند روز گذشته محسوب می شود. به گفته کارشناسان بورسی کشور، در حال حاضر عامل منفی اثر گذار بر بازار سهام قابل مشاهده نیست و به نظر می رسد شاخص به روند صعودی خود ادامه دهد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸، شماره 3672 ؛ 14 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین