هوای اصفهان سالم است

هوای اصفهان سالم است

هوای اصفهان سالم است
14 آذر 1398, 10:47 / کد خبر:78028
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز _پنجشنبه_ با میانگین ۶۸ در وضعیت سالم ثبت شد.
به گزارش ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - پنجشنبه چهاردهم آذرماه- با میانگین ۶۸ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.
هم اکنون شاخص لحظه ای کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۷۲ همچنان در وضعیت سالم است.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان ساعات اولیه امروز _پنجشنبه_ به سبب پایداری جو احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده ها وجود دارد.
بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۹۴، خیابان استانداری روی عدد ۸۵، خیابان پروین روی عدد ۶۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۹ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۳ گزارش می شود.
کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله مبارکه با میانگین ۸۷، نجف آباد با میانگین ۶۹ و سجزی با میانگین ۵۸ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در شاهین شهر و کاشان به ترتیب با میانگین ۱۱۲ و ۱۴۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است‌.
ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده های این ایستگاهها اطلاعی در دست نیست.
شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین