کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با وضع فعلی دور از انتظار است

کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با وضع فعلی دور از انتظار است

کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با وضع فعلی دور از انتظار است
16 آذر 1398, 14:00 / کد خبر:78064
رئیس صنف بارفروشان میوه و تره‌بار شهرستان لنجان گفت: دلالان همسایه‌های شرقی کشور گوجه‌فرنگی سبز را به قیمت 8 هزار تومان از کشاورز خریداری می‌کنند و به خارج از کشور می‌برند، بنابراین کاهش قیمت این محصول در چنین شرایطی دور از انتظار است.
مهدی نورانی امروز در گفت‌وگو فارس در لنجان اظهار کرد: هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی عمده‌فروشی درختی ۱۲ هزار تومان و گوجه‌فرنگی بوته‌ای ۶ هزار تا ۹ هزار تومان در میدان میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.
رئیس صنف بارفروشان میوه و تره‌بار شهرستان لنجان خاطرنشان کرد: قیمت خرده‌فروشی این محصول در مغازه طبق قانون ۳۰ تا ۳۵ درصد بیشتر از این میزان است و به این ترتیب هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی درختی حداکثر ۱۶ هزار تومان و گوجه‌فرنگی بوته‌ای ۸ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان بسته به کیفیت عرضه می‌شود.
وی در تشریح دلایل این افزایش قیمت عنوان کرد: دلالان همسایه‌های شرقی کشور گوجه‌فرنگی سبز را به قیمت ۸ هزار تومان از کشاورز خریداری می‌کنند و به خارج از کشور می‌برند، بنابراین کاهش قیمت این محصول در چنین شرایطی دور از انتظار است.
نورانی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر هزینه حمل‌ و نقل بار افزایش پیداکرده و منجر به افزایش بخشی از قیمت‌ها شده است، هزینه بسته‌بندی محصولات نیز یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت در بازار میوه و تره‌بار است.
رئیس صنف بارفروشان میوه و تره‌بار شهرستان لنجان یادآور شد: هر کیلوگرم پرتقال درجه یک با بسته‌بندی تور پلاستیکی ۳ هزار تومان و در بسته‌بندی کارتنی ۴ هزار تومان به فروش می‌رسد که نشان از نقش بسته‌بندی در قیمت محصول دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3716 ؛ 06 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین