آنفلوآنزا 81 نفر را کشت؛ چرا مدارس را تعطیل نمی کنید؟!

آنفلوآنزا 81 نفر را کشت؛ چرا مدارس را تعطیل نمی کنید؟!

آنفلوآنزا 81 نفر را کشت؛ چرا مدارس را تعطیل نمی کنید؟!
17 آذر 1398, 16:03 / کد خبر:78091
چه تعداد از شهروندان ایرانی باید آنفلوآنزا بگیرند یا بر اثرش بمیرند تا آنها به این نتیجه برسند که باید چند روزی از خیر آموزش های بسیار مهمی که به بچه ها می دهند بگذرند و مدارس را موقتاً تعطیل کنند؟
هر چند حرف و حدیث های تأیید نشده ای درباره تلفان بالای آنفلوآنزا وجود دارد ولی طبق آمار رسمی وزارت بهداشت دستکم 81 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند؛ این یعنی یک فاجعه انسانی خاموش که متأسفانه از کنار آن با بی اعتنایی رد می شویم.
در این میان به نظر می رسد یکی از دستگاه هایی که اعتنای چندانی به این بیماری مسری ندارد، آموزش و پرورش است. تا کنون مسوولان ادارات آموزش و پرورش چندین استان و شهرستان، با احساس مسؤولیت نسبت به سلامت دانش آموزان و جامعه، مدارس تابعه خود را موقتاً تعطیل کردند. با این حال برغم شیوع کشوری این بیماری، اکثر ادارات آموزش و پرورش از جمله در شهرهای بزرگی چون تهران و اصفهان از تعطیل کردن مدارس ابا کرده اند و این در حالی است که مدارس به عنوان کانون های دائمی تجمع انسانی، بیشترین ظرفیت را برای شیوع بیماری های مسری دارند.
همان طور که گفته شد طبق اعلام رسمی مقامات بهداشتی کشور، تا این لحظه مرگ 81 نفر بر اثر آنفلوآنزا قطعی شده است و این در حالی است که هزاران - و شاید بالغ بر 10 هزار نفر - درگیر این بیماری هستند.
از مسؤولان آموزش و پرورش می پرسیم چه تعداد از شهروندان ایرانی باید آنفلوآنزا بگیرند یا بر اثرش بمیرند تا آنها به این نتیجه برسند که باید چند روزی از خیر آموزش های بسیار مهمی که به بچه ها می دهند بگذرند و مدارس را موقتاً تعطیل کنند؟
منبع: عصر ایران
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
17 آذر 1398 18:15
مهمان:
*آموزش های بسیار مهم*
0 -
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 2 بهمن 1398، شماره 3713 ؛ 02 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 2 بهمن 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین