هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی
18 دی 1398, 12:11 / کد خبر:78684
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ساعتی ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
به گزارش ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - چهارشنبه ۱۸ دی ماه- با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.
هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۵، خیابان استانداری روی عدد ۱۱۴، خیابان پروین روی عدد ۱۰۴، خیابان دانشگاه روی عدد ۸۶، خیابان رودکی روی عدد ۹۱ و بزرگراه خرازی روی عدد ۱۰۶ گزارش می شود.
کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله شاهین شهر  با میانگین۷۳، سجزی با میانگین ۵۹ مبارکه با میانگین ۵۶، کاشان با میانگین ۶۸ و  نجف آباد با میانگین ۵۲ در وضعیت سالم است‌.
سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3800 ؛ 08 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین