برکتی به کرم کریم اهل بیت در سفره‌های خیران اصفهانی برای نیازمندان
0 -

برکتی به کرم کریم اهل بیت در سفره‌های خیران اصفهانی برای نیازمندان

برکتی به کرم کریم اهل بیت در سفره‌های خیران اصفهانی برای نیازمندان
20 خرداد 1396, 13:45 / کد خبر:7872
مردم اصفهان همیشه پیش قدم در کمک به نیازمندان هستند و کمیته امداد امام خمینی اصفهان نیز سفره‌های برکت خود را در قالب طرح توشه برکت به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) گسترانده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سفره‌های سحر و افطار نیازمندان خالی نمی‌ماند تا ایمان و مهربانی هست، و سفره افطار نیازمندان رنگین خواهد شد تا همت خیران هست.

در ماه میهمانی خدا سفره‌های افطاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان برای اطعام نیازمندان گسترانده می‌شود و امشب در این عمل خیرخواهانه به مناسبت ولادت سومین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن علیه‌السلام، مددجویان میهمان سفره‌های بی‌ریای خیران کمیته امداد اصفهان می‌شوند.

350 میلیون تومان کمک برای اطعام نیازمندان

یکی از اقدامات مؤثر کمیته امداد برای اطعام نیازمندان در ماه ضیافت الهی اجرای طرح «همیان مولا» است که هرسال در ایام ماه مبارک رمضان با رویکرد جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب سبد غذایی و توزیع آن بین نیازمندان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: تاکنون 350 میلیون تومان در قالب وجه نقد و کالا، برای برگزاری مراسم افطاری به کمیته امداد اهدا شده است.

حمیدرضا شیران افزود: یکی از سنت‌های حسنه که در ماه مبارک رمضان بین مؤمنان رواج دارد، آیین معنوی افطاری دادن به‌خصوص به ایتام نیازمند است که موجب انس و الفت، انفاق و ترویج خوبی‌ها و ایجاد شادی و طراوت روزه‌داران در هنگام افطار می‌شود.

وی از اجرای طرح همیان مولا در قالب توشه برکت از یکم تا 24 ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: 88 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستند و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در شب‌های ماه مبارک رمضان این مددجویان مهمان سفره افطار کمیته امداد هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان می‌گوید: در این طرح خیران و مردم نوع‌دوست استان می‌توانند با قرار دادن مواد غذایی شامل برنج، حبوبات، ماکارونی، گوشت و ... در کیسه‌های همیان مولا و تحویل آن به کمیته امداد با این نهاد در خدمت‌رسانی به محرومان و مددجویان مشارکت کنند.

وی از شهروندان خیر استان اصفهان خواست در صورت تمایل با پرداخت وجه نقد و کالا یاهماهنگی با غذاخوری‌ها و مراکز پخت غذا در تهیه یک پرس غذای گرم برای نیازمندان روزه‌دار، با آن‌ها سهیم باشند.

3 میلیارد تومان کمک در طرح اطعام و افطاری

جمع‌آوری 3 میلیارد و 855 میلیون تومان در قالب طرح اطعام و افطاری در سال 95 ، خبری بود که مدیرکل کمیته امداد استان از آن گفت و افزود: سال گذشته به 92 هزار 418 مددجو سفره اطعام و افطاری داده و بیش از 63 هزار 731 سبد کالا در قالب طرح همیان مولا جمع‌آوری و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان در این ماه پرفیض گفت: هم‌نشینی با فقرا در طرح مفتاح‌الجنه، جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان آبرومند و زکات فطریه و کفاره از دیگر برنامه‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان است.

شیران با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف مشارکتی در ماه مبارک رمضان این راهم گفت که توسعه فرهنگ خیر و احسان و تحقق برنامه‌هایی از قبیل طرح اکرام ایتام، محسنین (حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم)، اطعام و افطار نیازمندان، همیان مولا (مشارکت در تهیه ارزاق موردنیاز محرومان)، مفتاح‌الجنه و فطریه و کفاره از طرح‌های مشارکتی این نهاد است که با ایجاد روحیه همکاری و تعاون، مشارکت و همراهی مردم خیر و نیکوکار استان را به‌منظور رفع مشکلات معیشتی مددجویان جلب می‌کند.

                                               

توشه برکت، توشه راهی سبک برای آخرت خیران

در طرح توشه برکت هر خانواده اهل سخاوت می‌تواند یک سبد غذایی برای کمک به نیازمندان تامین کند.

توشه برکت ویژه تهیه سبد کالا برای 95 هزار خانواده نیازمند مانند ایتام، بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار و دیگر خانواده‌های نیازمند است که با همت کمیته امداد امام خمینی اصفهان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از شهروندان خیر خواست با مراجعه به پایگاه‌های توشه برکت در دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را اهدا کنند و در صورت عدم حضور می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین برای سهولت در کمک‌رسانی به نیازمندان از طریق تلفن همراه خود و از درگاهussd و شماره‌گیری #031*8877* و یا شماره‌حساب 24011130914072 و شماره کارت مجازی 6063737000002509بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نام کمیته امداد اقدام کنند.

                                               

توزیع نان رایگان در ماهی به میزبانی خدا

ازدیگر اقدامات خیرخواهانه‌ای که نانوایان اصفهانی هر سال در ماه مبارک رمضان و به مناسبت ولادت باسعادت امام حسن (ع) انجام می‌دهند توزیع نان رایگان میان مردم به‌ویژه نیازمندان است که به «سفره کرم» معروف است.

عسگر خیری، یکی از نانوایان اصفهان که هر سال در این طرح مشارکت و نان رایگان بین نیازمندان توزیع می‌کند به خبرنگار تسنیم گفت: خدا را شکر می‌کنم که مردم ما آن‌قدر فهیم هستند که از هیچ اقدامی برای کمک به نیازمندان کوتاهی نمی‌کنند، ماه رمضان سال گذشته وقتی که نان رایگان توزیع می‌کردم یکی از مشتریان به نانوایی آمد و می‌خواست پول نان را حساب کند، به او گفتم که نان‌ها امروز رایگان میان مردم توزیع می‌شود، وقتی این جمله را گفتم پولش را پس گرفت و نان هم نگرفت، گفت نان‌ها را به کسانی بدهید که نیازمند هستند، وی ادامه داد: اصرار من هم فایده‌ای نداشت، می‌گفت نان به نیازمندان بیشتری برسد. ما به مناسبت ولادت کریم اهل بیت علیهم‌السلام در سفره کرم ایشان مشارکت می‌کنیم و همین که بتوانیم تعدادی نان برای حتی یک وعده نیازمندان در سفره افطاری و سحری آنها بگذاریم خدا را شکر می‌کنیم.

گرفتن دست نیازمندان تنها با پول نیست، همین که کنارشان باشیم، غرورشان را حفظ کنیم و در ناشناخته ماندشان کمک کنیم هم یاری‌گر دستان نیازمند بسیاری خواهیم بود.

گزارش از ثریا قنبری
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین