هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است
19 دی 1398, 13:09 / کد خبر:78721
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۲۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _پنجشنبه ۱۹ دی ماه_ با میانگین ۱۲۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.
هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه ای، هوای این کلانشهر با میانگین ۱۱۹ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز به دلیل فعالیت امواج ناپایدار بارش زا در استان وضعیت کیفی هوا در مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان بهبود خواهد یافت.
بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۲۸، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۰، خیابان پروین روی عدد ۱۲۵، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۲۴، خیابان رودکی روی عدد ۱۱۶ و بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۵ گزارش می شود.
کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله شاهین شهر  با میانگین ۱۲۳، کاشان با میانگین ۱۱۱ و نجف آباد با میانگین ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با میانگین ۸۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" است
سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده های آنها اطلاعی در دست نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3716 ؛ 06 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین