اعتیاد زنان در اصفهان روبه افزایش است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان:

اعتیاد زنان در اصفهان روبه افزایش است

اعتیاد زنان در اصفهان روبه افزایش است
21 دی 1398, 17:40 / کد خبر:78755
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، کشفیات مواد مخدر در سال جاری بیش از ۳۵ تن بوده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ غلامحسین صفری به ایمنا گفت: کشفیات مواد مخدر در سال جاری بیش از ۳۵ تن بوده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. او با بیان اینکه مواد صنعتی بویژه شیشه از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است، افزود: افزایش کشفیات در همه مواد بوده اما کشفیات شیشه روند نگران‌کننده‌ای دارد همچنین بیش از ۱۰۵ باند فعال در امر توزیع و حمل مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در استان اصفهان شناسایی و منهدم شده است.

افزایش اعتیاد زنان به مواد مخدر بویژه مواد صنعتی 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در مورد میزان دستگیری‌ها در حوزه مواد مخدر تصریح کرد: افزایش دستگیری به میزان هشت درصد را داشته‌ایم و تلاش کردیم در برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در سطح شهر به‌صورت جدی‌تر وارد عمل شویم چرا که این امر امنیت روانی بیشتری نسبت به مقابله با باندهای توزیع برای همشهریان ایجاد می‌کند. او با بیان اینکه باندهای توزیع مواد مخدر به چند دسته تقسیم می‌شوند، گفت: باندهای توزیع مواد مخدر به‌صورت شهری، کشوری و بین‌المللی عمل می‌کنند و در رصد باندها اگرچه باندهای داخل شهری و استانی در اولویت است اما هرکدام از این موارد که به تور اطلاعاتی بیفتد را دنبال می‌کنیم و با آنها برخورد لازم صورت می‌گیرد و ۸۰ درصد این باندهای شناسایی شده مربوط به استان بوده است. صفری با تأکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر زنان روبه افزایش است و به‌نوعی اعتیاد روند زنانه داشته است، اظهار کرد: اعتیاد زنان از یک درصد شروع‌شده و همچنان روبه افزایش است و امروز بیش از سه درصد دستگیری‌های حوزه اعتیاد از زنان است و اکثر این آمار در بخش اعتیاد به مواد صنعتی است. او با اشاره به اینکه زنان به‌نوعی ستون خانواده هستند و اعتیاد آنها بسیار نگران‌کننده‌تر از مردان است، گفت: زنان مواد مخدر صنعتی را بیشتر می‌پسندند و این یکی از تهدیدات بزرگ در حوزه اعتیاد به مواد مخدر است.

گراس محبوب‌ترین مواد مخدر بین جوانان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در خصوص مواد مخدر گل و گراس، تصریح کرد: مافیای مواد مخدر ذائقه افراد را شناسایی می‌کند و با توجه به اقبالی که در مصرف گراس بود و به دلیل جوان‌پسندی آن توزیع آن را به گل منتقل کردند و به‌صورت کشت گلخانه‌ای که کیفیت گیرایی و تخریب آن بالاتر است توانسته‌اند گروه هدف جوانان را جذب کنند که کشت آن هرچند درصد زیادی ندارد اما یکی از تهدیدات جدید است. او در خصوص مروجان مصرف مواد مخدر یا توزیع آن در فضای مجازی، اظهار کرد: در شبکه‌ها و کانال‌های مجازی تبلیغات مختلفی برای موادی چون گل یا گراس صورت می‌گرفت که اثرات آن را ناچیز و بدون وابستگی معرفی می‌کردند به همین دلیل با ایجاد هماهنگی‌های لازم پلیس فتا همه این باندها و گروه‌ها به‌شدت در رصد قرار دارند و برخورد لازم با آنها صورت می‌گیرد. صفری در خصوص لزوم عمومی کردن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: چرا باید تقاضا در این حد باشد که فروش آن برای قاچاقچی با تمام خطرات سود داشته باشد؟ این بازار تقاضا چگونه باید کنترل شود؟ امروز اقدامات قهری جواب نمی‌دهد و کاهش تقاضا باید از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی کنترل و حذف شود و دستگاه‌های متولی باید با آموزش برای همه اقشار جامعه از سن کودکی زمینه حذف اعتیاد را مهیا کنند همچنین آگاهی خانواده‌ها هم در این امر بسیار مهم است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 2 بهمن 1398، شماره 3713 ؛ 02 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 2 بهمن 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین