کمک337میلیون ریالی واقفان اصفهانی به حوزه سلامت و درمان

کمک337میلیون ریالی واقفان اصفهانی به حوزه سلامت و درمان

کمک337میلیون ریالی واقفان اصفهانی به حوزه سلامت و درمان
22 دی 1398, 15:45 / کد خبر:78774
خیران نیک اندیش اصفهانی بیش از 337 میلیون ریال به حوزه سلامت و درمان اصفهان کمک کردند .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان ؛ معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در 9 ماهه امسال  و در قالب طرح مهر تندرستی،   به منظور تهیه دارو و کمک به بیماران صعب العلاج  ،بیش از 337 میلیون ریال  از محل  موقوفات خیران اصفهانی به مراکز درمانی و نیازمندان کمک شده است .
حجت‌الاسلام ولی الله روان  با بیان اینکه هم اکنون در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه 185 موقوفه در استان  با نیت دارو و درمان و 22  موقوفه نیز با نیت کمک به مراکز درمانی به ثبت رسیده است افزود: متاسفانه تعدادی از این موقوفات به دلیل خشکسالی بدون درآمد هستند و این نیز برای اداره اوقاف و امور خیریه برای  اجرای نیات واقفان نیک اندیش مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی گفت: همچنین 39 بیمارستان  و مرکز درمانی  استان  نیز در موقوفات ساخته شده است که شاخص ترین  این مراکز شامل  بیمارستان های سید الشهداء ،صدوقی  و امیر المومنین  در اصفهان ، نقوی در کاشان ، آیت الله گلپایگانی  در گلپایگان  و نیک آباد  در جلگه و جرقویه هستند.
معاون فرهنگی اجتماعی ادامع داد : گرمابه پاچنار ،حمام های محمدکریم بیک ،موقوفه  محمدتقی رز و دخت عبدالمطلبی  نیز در اصفهان  از جمله مراکزی است که صاحبان نیک اندیش آن سود حاصل از درآمد این اماکن را وقف مراکز بهداشتی و بیماران کرده اند
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3718 ؛ 08 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین