صلاحیت اصلاح‌طلبان زیر تیغ شورای نگهبان

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان مطرح کرد

صلاحیت اصلاح‌طلبان زیر تیغ شورای نگهبان

صلاحیت اصلاح‌طلبان زیر تیغ شورای نگهبان
25 دی 1398, 16:26 / کد خبر:78854
امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کند

به اعتقاد عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بود، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌های توانستند آن حضور پیدا کنند. محمود ابراهیمی در مورد تأثیرات اتفاقات اخیر بر اعتماد عمومی به ایمنا گفت: رد صلاحیت‌ها در این شرایط بحرانی کشور به سرمایه اجتماعی ضربه می‌زند، زیرا در شرایط حال حاضر، کشور نیازمند همبستگی و وحدت است اما رد صلاحیت‌ها در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار گسترده‌تر از دوره‌های گذشته است و شورای نگهبان اکثریت اصلاح‌طلبان را از تیغ رد صلاحیت گذرانده است. او افزود: انتخابات نشان‌دهنده وحدت جامعه است؛ از همین رو امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کند تا بتوانیم از حضور سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات استفاده کنیم. عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیر حزب همبستگی استان اصفهان گفت: بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بوده است، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌ها توانستند در آن حضور پیدا کنند؛ هر مجلسی که از حضور گروه‌های مختلف محروم باشد کاربری خوبی نخواهد داشت؛ بنابراین حضور سلیقه‌های مختلف در مجلس می‌تواند مجلس مطلوبی را فراهم سازد. ابراهیمی تأکید کرد: در شرایط کنونی و با توجه به رد صلاحیت‌های گسترده، شاهد از بین رفتن احزاب هستیم درصورتی‌که باید از افرادی که پشتوانه حزبی دارند استفاده شود زیرا می‌توانند مسائل فرهنگی و اجتماعی را در تشکل‌های خود بررسی کنند. اگر مجلسی یکدست ایجاد شود ضربه سنگینی به کشور وارد خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
26 دی 1398 09:33
مهمان:
سلام ، این حرفها یعنی چه؟
شورای نگهبان وظیفه دارد نامزدهای فاسد را از انتخابات حذف کند حالا در هر جناح و حزب باشند. اینکه افراد فاسد زیادی در جناح اصلاح طلب وجود داشته و حذف شدند تقصیر شورای نگهبان نیست تقصیر مفسده خودشان است.
قانون اساسی شرایطی برای نامزدهای انتخابات تعیین کرده که بر گرفته از شریعت اسلام است بنابراین شورای نگهبان یا حتی مقام معظم رهبری نمیتوانند شریعت اسلام را به نفع اصلاح طلبان یا هر جناح دیگری تغییر دهند.
اجرای حقیقت اسلام خواسته تمام مردم است وقتی روسای کمیسیونهای مجلس با گرین کارت و فساد مالی یا عدم التزام رد صلاحیت شدند شورای نگهبان حق ندارد اعمال سلیقه کند و نامزد فاسد از هر جناح باید رد شود
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین