بانک رفاه بانکی سلامت محور

بانک رفاه بانکی سلامت محور

بانک رفاه بانکی سلامت محور
29 دی 1398, 17:08 / کد خبر:78927

روز گذشته مديريت شعب بانک رفاه استان اصفهان در راستاي ايفاي مسئولیت‌های اجتماعي، فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه، یک دستگاه تست ورزش به بیمارستان شهید چمران اصفهان اهدا کرد اين دستگاه قابليت ارزيابي ظرفیت عملکردی قلب افراد در طول یک فعالیت فیزیکی را دارا است.

روز گذشته مديريت شعب بانک رفاه استان اصفهان در راستاي ايفاي مسئولیت‌های اجتماعي، فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه، یک دستگاه تست ورزش به بیمارستان شهید چمران اصفهان اهدا کرد اين دستگاه قابليت ارزيابي ظرفیت عملکردی قلب افراد در طول یک فعالیت فیزیکی را دارا است.

مدیر شعب بانک رفاه استان اصفهان گفت: بانک رفاه به‌عنوان بانکی سلامت‌محور همیشه تلاش کرده است در مسائل اجتماعی جامعه سهم و دین خود را ادا کند. حمیدرضا صفائیان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده در راستاي صرفه‌جویی و كاهش تبليغات محيطي و تخصيص اعتبار آن به حوزه سلامت و همچنين اختصاص اعتباري به اين امر خداپسندانه، بانك رفاه توانست مبلغ 540 ميليون تومان جهت خريد دستگاه‌های ضروري موردنیاز بیمارستان‌های اصفهان اهدا كند. صفائیان يادآور شد: سال گذشته نيز یک دستگاه آندوسکوپی به مبلغ 680 میلیون تومان خریداری شد که این دستگاه بسیار پیشرفته‌تر از دستگاه آندوسکوپی عادی است و به بیمارستان الزهرا (س) اهدا شد.

 به گفته مدیر شعب بانک رفاه کارگران استان اصفهان امسال نیز با توافقی که با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت تجهیزات موردنیاز هر واحد با هماهنگی‌های لازم در اولویت قرار داده شد. او اظهار کرد: تهیه تجهیزات با هماهنگی ریاست دانشگاه و مدیریت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کارشناسی شده تا بتوانیم تأثیرگذارتر عمل کنیم. صفائیان بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی ضرورت تهیه 3 دستگاه را به بانک رفاه اعلام کردند که برآورد تهیه آنها به مبلغ 540 میلیون تومان پیش‌بینی‌شده است. او بابیان اینکه اولین دستگاه، دستگاه تست ورزش بود که روز گذشته در بیمارستان شهید چمران اصفهان نصب شد ادامه داد: دو دستگاه دیگر در آینده نزدیک به بیمارستان امام حسین (س) و زهرای زینبیه ارسال خواهد شد. مدیر شعب بانک رفاه کارگران استان اصفهان اذعان کرد: تلاش شده دستگاه‌هایی باکیفیت و استاندارد روز دنیا برای بیمارستان‌های ذکرشده فراهم شود و این هدیه بانک رفاه به مردم فهیم استان اصفهان به‌حساب می‌آید. در ادامه صفائیان به شرایط تحریم و فشارهایی که این شرایط بر تولید تجهیزات پزشکی وارد می‌کند اشاره کرد و افزود: با توجه به تمام شرایط موجود از طریق هیئت‌امنای دانشگاه خریدها صورت می‌گیرد و تأمین هزینه مالی آنها را بانک رفاه تقبل نموده است تا بیمارستان‌هایی که در مضیقه مالی قرار دارند بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. او در ادامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را رویکرد دیگر این بانک دانست و بیان داشت: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات تکمیلی در نظر گرفته‌شده است كه اميدواريم بتوانیم در جهت کاهش هزینه و افزایش ارزآوری از تولیدات داخلی گام برداریم.در بیمارستان شهيد چمران اصفهان دستگاه تست ورزش در هر نوبت‌کاری به بیش از ده‌ها نفر از بیماران خدمت‌رسانی می‌کند و این در حالی است که دستگاه فعلی دقت و كيفيت بالاتري نسبت به نمونه قبلی را داراست. تست ورزشی آزمونی است که می‌تواند تنگی‌های عروق کرونری قلب را نشان دهد و پزشک را در تصمیم‌گیری برای انجام دادن یا ندادن اقدامات تهاجمی‌تر مانند آنژیوگرافی راهنمایی کند. از کاربردهای دیگر این تست در مورد ارزیابی قدرت عملکردی تحمل فعالیت‌های بدنی افرادی است که دچار سکته‌های قلبی شده یا دچار نارسایی قلبی هستند تا بتوان میزان فعالیت مجاز را برای ایشان مشخص کرد. در اوایل انسداد عروقی در بیماران آنژین پایدار، معمولاً در حالت استراحت مشکلی وجود ندارد و علائم بیماری انسداد سرخرگ‌های کرونر قلب غالباً در هنگام فعالیت بیمار ظاهر می‌شوند، بنابراین برای بررسی دقیق‌تر و واقعی‌تر وضعیت خون‌رسانی به عضله قلب بهتر است قلب را در شرایط فعالیت و استرس بررسی نمود تا اگر یک منطقه به علت تنگی سرخرگی آترواسکلروز دچار افت نسبی جریان خون ایسکمی است خود را بهتر نشان دهد. در این صورت با درمان به‌موقع تنگی، از پیشرفت بیماری و خطرات بعدی پیشگیری خواهد شد. اين در حالی است افرادي كه دچار درد قلبی فعالیتی می‌شوند ممکن است تست نوار قلب در حالت استراحت تغییری را نشان ندهد و در این موارد با انجام تست ورزش تا حد زیادی این ابهام رفع می‌شود به‌عبارت‌دیگر تست ورزش آزمونی است که تغییرات نهفته نوار قلب استراحتی را از طریق تحمیل استرس به قلب با ورزش و فعالیت بدنی فرد، آشکار می‌سازد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ اسفند 1398، شماره 3741 ؛ 08 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  پنج شنبه ۸  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین