ذوب‌آهن به دنبال جایگزینی برای مطهری

خط حمله تیم اصفهانی نیاز به تقویت دارد

ذوب‌آهن به دنبال جایگزینی برای مطهری

ذوب‌آهن به دنبال جایگزینی برای مطهری
1 بهمن 1398, 08:54 / کد خبر:78956
​با جدایی ارسلان مطهری از جمع ذوبی‌ها این تیم در خط حمله با کمبود یک مهاجم شش‌دانگ روبرو شده است. ​

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: مطهری که در دو فصل اخیر یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های تهاجمی سبزها به شمار می‌رفت در نقل و انتقالات نیم‌فصل از تیم اصفهانی جدا شد و به استقلال پیوست. از سوی دیگر ذوبی‌ها در نیم‌فصل نخست لیگ باوجوداینکه ارسلان مطهری را در ترکیب داشتند آمار گل‌های زده آن‌ها چندان جالب‌توجه نبود. بر این اساس باشگاه ذوب‌آهن قصد دارد یک مهاجم خارجی برای جانشینی ارسلان مطهری به خدمت بگیرد. چهارشنبه هفته گذشته میودراگ رادوولویچ به‌عنوان سرمربی ذوب‌آهن انتخاب شد تا این تیم از بلاتکلیفی حدود یک‌ماهه دربیاید و حالا به دنبال پوشش نقاط ضعف خود باشد. آن‌ها در فصل نقل و انتقالات زمستانی ارسلان مطهری را در خط حمله از دست دادند و با توجه به وجود ضعف در این بخش از زمین، عملا مهاجم موثری در ترکیب خود ندارند. هرچند که شکایت باشگاه از مطهری شکایت کرده‌اند و فعلا کارت بازی مهاجم تازه‌وارد استقلالی‌ها صادر نشده و احتمال بازگشت او به اصفهان وجود دارد. بااین‌حال شنیده می‌شود که مدیران باشگاه ذوب‌آهن سه بازیکن را برای این پست در نظر گرفته‌اند و به‌احتمال فراوان یکی از آن‌ها را به عضویت باشگاه ذوب‌آهن درمی‌آورند. بازیکنانی که اهل آفریقا و اروپا هستند و با نظر سرمربی قراردادشان را نهایی می‌کنند. ذوبی‌ها در حال حاضر تنها علیرضا منظمی را در خط حمله خوددارند. بازیکن جوانی که توسط منصوریان به کار گرفته می‌شد و باید دید می‌تواند نظر رادوولویچ را جلب کند یا خیر. البته سرمربی تازه‌وارد ذوب‌آهن هفته گذشته در اظهارنظری پیرامون جذب بازیکنان جدید چنین اظهارنظر کرده بود: «قرارداد من برای یک‌فصل و نیم است و باید در تیم ثبات ایجاد کنیم. این موقعیتی که داریم خوب نیست، باید ببینیم به چه چیزی نیاز داریم و باید موقعیت دوم و سوم را روی نیمکت برای خودمان ایجاد کنیم و برای به دست آوردن آن بجنگیم. می‌دانم که ذوب‌آهن چندین بار در لیگ قهرمانان آسیا حضورداشته، مطمئنم می‌توانیم با تلاش، همدلی و دلسوزی همه اعضای مجموعه، به موفقیت‌های چشمگیر برسیم. الان بازار نقل و انتقالات بسته‌شده، وقتی برای جذب بازیکن جدید نداریم، باید شش ماه بگذرد تا ببینیم چه چیزهایی داریم و چه چیزهایی نیاز داریم تا پروژه و برنامه سال آینده را طراحی کنیم.»

ناکامی ذوب‌آهن در خرید مهاجم گل گهر

هفته گذشته مهاجم تیم گل گهر سیرجان که قراردادی با ذوب‌آهن بسته بود، دوباره به تیم قبلی خود برگشت. ذوبی‌ها به دنبال جذب پیمان رنجبری از تیم گل گهر سیرجان بودند. مهاجمی که در تیم گل گهر آقای گل لیگ یک شده بود، در نیم‌فصل نخست کم‌فروغ ظاهر شد و نهایتا خبر جدایی وی و پیوستن به ذوب منتشر شد. اما رنجبری این است به باشگاه گل گهر برگشت تا در تیم در سیرجان توپ خواهد بزند. رنجبری که دلخوری‌هایی داشت و با توجه به یک‌بند در قراردادش از جمع شاگردان جلالی جداشده بود، بنا به درخواست و اعلام نیاز باشگاه گل گهر، بار دیگر به این تیم برگشت تا پروژه ذوبی در جذب مهاجم با شکست روبرو شود.

علیرضا منظمی تنها گزینه در دسترس

ذوبی‌ها در حال حاضر تنها علیرضا منظمی را به‌عنوان مهاجم در اختیاردارند. منظمی با سال 18 سال سن یکی از جوان‌ترین بازیکنان لیگ نوزدهم است که توسط منصوریان از خوزستان کشف‌شده و با پیراهن ذوب‌آهن بازی می‌کند. وی پس از طی شدن روند جالبی به ذوب‌آهن رسید. این تیم برای مسابقه در لیگ هجدهم به خوزستان می‌رود و منظمی برای پشت سر گذاشتن تست‌های فنی به اردوی سبز پوشان اصفهانی می‌آید. منصوریان پس‌ازاینکه این بازیکن را تست می‌کند طی درخواستی از مدیران باشگاه می‌خواهد منظمی را به اصفهان ببرند و با او قرارداد منعقد کنند. بر این اساس منظمی به‌عنوان بازیکن بااستعداد پیراهن ذوب‌آهن را بر تن کرده و با درخشش در جمع سبزهای اصفهانی حتی به پیراهن تیم ملی جوانان هم رسید. بازیکنی که چندی پیش در چارچوب رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا به همراه آریا برزگر دو مهاجم اصلی تیم بودند و نمایش‌های درخشانی ارائه کردند. حالا سرمربی تازه‌وارد ذوبی ه به دنبال جذب یک مهاجم خارجی است تا مشکل خط حمله تیمش را حال کند. شاید هم در اندیشه‌های تاکتیکی رادولوویچ ساختن زوجی مرگبار در خط حمله مدنظر باشد. به‌هرحال آنچه مشخص است این‌که مشکل گلزنی ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم باید به هر شکل ممکن حل شود چراکه نماینده سبزپوش اصفهان در نیم‌فصل نخست آمار گلزنی قابل‌قبولی نداشت و با تنها 13 گل زده یکی از ضعیف‌ترین تیم‌ها در زمینه گلزنی به شمار می‌رفت. ضعفی که میانگین گلزنی ذوب‌آهن را به عددی کمتر از یک رساند و موجب شد تا رتبه جدولی نماینده اصفهان هم در نیم‌فصل نخست یازدهمی باشد. جایگاهی که به هیچ متر و معیاری برای تیم ریشه‌دار فوتبال اصفهان قابل‌قبول نیست.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ اسفند 1398، شماره 3741 ؛ 08 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  پنج شنبه ۸  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین