زنگ سیل مهربانی در مدارس اصفهان نواخته شد

زنگ سیل مهربانی در مدارس اصفهان نواخته شد

زنگ سیل مهربانی در مدارس اصفهان نواخته شد
1 بهمن 1398, 13:45 / کد خبر:78978
آیین نمادین زنگ سیل مهربانی در راستای جمع‌آوری کمک‌های فرهنگیان و دانش‌آموزان اصفهانی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه در دبیرستان دخترانه طاهرزاده این شهر برگزار شد.
رییس اداره پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان در حاشیه این آیین به ایرنا گفت: پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی با هدف یاری رساندن به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان در تمامی مدارس استان دایر شده است.
اکبر بیات افزود: با توجه به اینکه ۱۱ منطقه استان سیستان و بلوچستان با مشکلات شدید ناشی از سیل روبه‌رو شد، اصفهان به عنوان استان معین برای ارسال کمک های مردمی و رسیدگی به مردم شهرستان‌های سرباز و نیک‌شهر انتخاب شده است.
وی بیان کرد: بر این اساس کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی دانش‌آموزان و فرهنگیان استان اصفهان در ۲ نوبت به تاریخ هشتم و بیستم بهمن‌ماه به آن مناطق فرستاده خواهد شد.
رییس اداره پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان اضافه کرد: کمک‌های غیرنقدی شامل پوشاک، لوازم التحریر، پتو، کنسرو، آب معدنی و دیگر مواد خوراکی با ارزش بیش از ۲ هزار میلیون ریال از سوی فرهنگیان و دانش‌آموزان این استان تا کنون جمع آوری شده است.
وی یادآور شد: استان اصفهان نزدیک به ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در دوره‌های تحصیلی گوناگون در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه دارد که در همه حوادث این جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی استقبال خوب و چشمگیری در اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به هموطنان داشته‌اند.
پیش‌تر ۲۲ کامیون کمک‌های اهدایی مردم این استان شامل آب معدنی، پتو، مواد غذایی، مواد شوینده و پوشاک بود که با همکاری جامعه ورزشی، بسیج، هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) جمع‌آوری و به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان فرستاده شده بود.
بارندگی‌های سیل‌آسا از ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه در نیمه جنوبی کشور به ویژه سیستان و بلوچستان، موجب بروز سیل و قطع راه ارتباطی بسیاری از روستاهای این استان شده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ اسفند 1398، شماره 3741 ؛ 08 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  پنج شنبه ۸  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین