ویروس کرونا به ایران رسیده است؟

ویروس کرونا به ایران رسیده است؟

ویروس کرونا به ایران رسیده است؟
5 بهمن 1398, 09:26 / کد خبر:79041
ویروس کرونا که به ویروس ووهان شهرت یافته و مشابه ذات الریه است و باعث تب شدید و تنگی نفس می‌شود تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نفر را مبتلا کرده و ۱۷ نفر را به کام مرگ کشانده است.
ویروس کرونا که به ویروس ووهان شهرت یافته و مشابه ذات الریه است و باعث تب شدید و تنگی نفس می‌شود تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نفر را مبتلا کرده و ۱۷ نفر را به کام مرگ کشانده است. همان طور که در این تصاویر دیده می شود از چین تا آمریکا، مکزیک ، ژاپن و تایوان کشورهایی هستند که نمونه های این ویروس شناسایی شده است و از مردم خواسته شده از دست دادن، عطسه در فضای باز و مواردی از این دست خودداری کنند.
اما علاوه بر این کشورها اروپا نیز درگیر این ویروس شده است و آگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه روز جمعه اعلام کرده تا کنون دست‌کم دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.
به گفته او، یکی از این دو بیمار در شهر پاریس و نفر دوم در شهر بوردو در غرب فرانسه تحت درمان هستند. او افزود احتمالا موارد دیگر ابتلا به این بیماری نیز در اروپا وجود دارد.نخستین افراد آلوده به ویروس کرونا که دچار تب و سینه‌پهلو می‌شوند، در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان چین دیده شدند. بسیاری از مبتلایان در چین و سایر کشورهای جهان نیز در پی سفر به این شهر آلوده شدند.
تاکنون دست‌کم ۸۰۰ مورد آلودگی به این ویروس در چین گزارش شده و از این تعداد ۲۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
علاوه بر چین، مقامات کرۀ جنوبی، ژاپن و سنگاپور نیز از وجود افرادی مبتلا به این ویروس در کشورهایشان خبر داده‌اند.دانشگاه چستر انگلستان به همه دانشجویان چینی خود هشدار داد که ممکن است در زمان بازگشت به بریتانیا پس از جشن‌های سال نو چین، در قرنطینه نگه داشته شوند. این دانشگاه به دانشجویان چینی خود توصیه کرد که بهتر است در حال حاضر به چین سفر نکنند.دانشگاههای بریتانیا همچنین اعلام کردند که وضعیت گسترش احتمالی این ویروس را تحت نظر دارند و با دانشجویانی که از مناطق آلوده به این ویروس هستند در تماسند تا اقدامات لازم را برای پیشگیری از شیوع آن را به اجرا بگذارند.
اتباع چینی بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در موسسات آموزش عالی بریتانیا تشکیل می‌دهند.جاش هاولی، سناتور ایالات متحده آمریکا در نامه‌ای خطاب به مقامات دولت ترامپ در واشنگتن از آنها خواست با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای انجام سفر میان چین و آمریکا محدودیتهایی اعمال کنند.
علاوه بر مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، برخی دیگر از وزرا از جمله وزیر بهداشت، وزیر حمل و نقل و وزیر امنیت داخلی نیز این نامه را دریافت کرده‌اند.

ویروس کشنده کرونا در کدام نقاط دنیا شیوع یافته:

وضعیت ویروس کرونا در ایران 
در حال حاضر مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند، در فرودگاه بین المللی امام خمینی از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند. اگر علائمی از بیماری مشاهده شود، اقدامات لازم برای مراقبت از این افراد انجام می‌شود.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در توضیح گفت:«اگر کسی در چین آلوده به این بیماری شده باشد، فقط می‌تواند از طریق هواپیما به ایران برسد و تنها جایی که مسافر از چین وارد می‌شود، فرودگاه بین المللی امام خمینی است.
گفتنی است خوشبختانه تاکنونی موردی از ابتلای به این بیماری در ایران و کشورهای همسایه گزارش نشده است تنها یک مورد در عربستان سعودی گزارش شده است. وزیر خارجه هند در حساب توییتری خود اعلام کرده که از بین ۱۰۰ پرستار هندی‌ای که در بیمارستان «الحیات» شهر خمیس مشیط واقع در جنوب غرب عربستان سعودی کار می‌کنند، به جز یک خانم پرستار همه سالم هستند.
منابع:‌ایسنا- یورونیوز- خبرآنلاین
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن 1398، شماره 3734 ؛ 30 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن 1398
  • اخبار مرتبط