جزییاتی دربارۀ «این خانه قشنگ است»

جزییاتی دربارۀ «این خانه قشنگ است»

جزییاتی دربارۀ «این خانه قشنگ است»
5 بهمن 1398, 17:30 / کد خبر:79059

«این خانه قشنگ است»، مستندی دربارۀ ایرج حق‌شناس، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که به نمایندگی از اصفهان در جشنواره عکس و فیلم اخلاق پزشکی حضور دارد.

کارگردان این مستند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «این خانه قشنگ است» مروری بر خدمات و زندگی ایرج حق‌شناس، فوق تخصص اطفال و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است. پرسش ما برای انتخاب این سوژه نیز از آنجا آغاز شد که بفهمیم چه تفاوتی بین اطبای گذشته و طبیبان امروزی وجود دارد؟
محمد پسران رزاق ادامه داد: طبیبان در گذشته لقب حکیم می‌گرفتند، چرا که علاوه بر بحث درمان جسمی به لحاظ روحی و سایر موضوعات با بیمار ارتباط برقرار می‌کردند تا او روند درمان را سریع‌تر طی کند و در چنین شرایطی، مسائل مالی در اولویت نخست این حکیمان نبود.
این مستندساز تصریح کرد: ایرج حق‌شناس رزومه پرباری هم در زمینه خدمات علمی و چاپ مقاله و پژوهش دارد و هم در نوع برخورد با بیماران مباحث مالی را در اولویت قرار نمی‌دهد؛ برای نمونه، زمانی که کشور ما به خاطر جنگ عراق مجبور به دفاع شد، دکتر حق‌شناس در بیمارستان امین اصفهان بدون هیچ چشمداشتی به بیماران شیمیایی خدمت‌رسانی کرد.
وی افزود: شخصیت علمی دکتر حق‌شناس آن‌قدر مهم و در دنیا مطرح است که پیش از اتمام تحصیلاتش در خارج از کشور به او می‌گویند همه شرایط را برای ماندن شما فراهم می‌کنیم و اقامت دائم به شما می‌دهیم اما این مرد به خاطر عشق به ایران تصمیم می‌گیرد برگردد و به هم‌وطنانش خدمت کند.
پسران رزاق خاطرنشان کرد: بهنام تاجمیر ریاحی؛ تصویربرداری، فرید توللی؛ تدوین و سیدمحسن طباطبایی پور، تهیه کنندگی این مستند را برعهده داشته است.
مستند «این خانه قشنگ است» به‌تازگی به جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی راه‌یافته و در این جشنواره با ۴۹ فیلم دیگر به رقابت خواهد پرداخت. این جشنواره از ۱۶ تا ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری در شهر ساری برگزار می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود