تغییر ساعت شروع کلاس‌های دانشگاه اصفهان

تغییر ساعت شروع کلاس‌های دانشگاه اصفهان

تغییر ساعت شروع کلاس‌های دانشگاه اصفهان
6 بهمن 1398, 16:36 / کد خبر:79075

دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه اصفهان از اجرای طرح شروع کلاس‌های صبح این دانشگاه با تاخیر، به منظور کاهش حجم ترافیک اول صبح خبر داد.

دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه اصفهان از اجرای طرح شروع کلاس‌های صبح این دانشگاه با تاخیر، به منظور کاهش حجم ترافیک اول صبح خبر داد.

سید حسین شفیعی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: به دنبال پیگیری‌های شورای صنفی دانشگاه اصفهان و همکاری معاونت‌های آموزشی و دانشجویی این دانشگاه، قرار شد با شروع ترم جدید، کلاس‌های دانشکده‌های مختلف با تغییر زمانی آغاز شود.
وی تعطیلی هم‌زمان کلاس‌ها را مشکل اصلی حجم زیاد دانشجویان در ایستگاه‌ها دانست و گفت: با توجه به تعطیلی هم‌زمان کلاس‌های درس در بازه زمانی ۱۱:۳۰ تا حدود ساعت ۱۲ و حرکت دانشجویان به سمت سلف و رستوران‌های یاس ۱ و ۲، این بازه زمانی از ساعات اوج تردد به‌حساب می‌آید.
دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه اصفهان افزود: از دیگر ساعات اوج تردد مربوط به ساعت ۷:۴۵ تا ۸:۱۰ صبح است که عمدتاً ظرفیت اتوبوس‌های حاضر در ایستگاه خوابگاه در زمانی کمتر از یک دقیقه تکمیل‌شده و حرکت می‌کند، این در حالی است که در ساعات عادی سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها حدود ۳ دقیقه است.
شفیعی گفت: با توجه به عمده بار ترافیکی که در ایستگاه‌های دانشکده زبان و ادبیات است، مقرر شد با همکاری معاونت دانشجویی و نماینده سازمان اتوبوسرانی علاوه بر ۱۴ دستگاه اتوبوس در خط، ۲ دستگاه اتوبوس ترانسفر به‌صورت گردشی از اول مهر در ساعات اوج تردد جهت رفاه حال دانشجویان به ناوگان حمل‌ونقل دانشگاه اضافه شود. همچنین ۳ دستگاه اتوبوس نیز در تابستان به خطوط حمل و نقل دانشگاه اضافه شده بود.
شفیعی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح گام موثری در ارتباط با کاهش حجم ترافیک اول صبح برداشته خواهد شد، همچنین به تبع اجرای این طرح، حجم ورودی دانشجویان به سلف و رستوران های یاس به بازه های زمانی مختلف تقسیم شده و شاهد سرویس دهی روان تر و منظم تری خواهیم بود.
دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه اصفهان یادآور شد: برای شروع این طرح، مشکل در تغییر زمان کلاس ها و تداخل با کلاس های عمومی بود. همچنین تغییر در سیکل زندگی ۱۶ هزار دانشجو دانشگاه اصفهان نیاز به کار کارشناسی سنگینی داشت که با همت کارشناسان آموززشی گروه های مختلف بررسی ها انجام و در نهایت تصمیم گیری شد.
شفیعی با بیان اینکه با این اقدام علاوه بر کاهش بار ترافیک در داخل دانشگاه اصفهان به کم شدن بار ترافیک متروی شهر نیز کمک خواهد شد، خاطرنشان کرد: این طرح از ترم جدید در دانشگاه اصفهان اجرا می شود و باید این طرح اجرا و نتایج و بازخورد آن دیده شود تا معایب و مشکلات احتمالی ان برطرف شود.
وی تصریح کرد: شروع کلاس های صبح به سه بازه زمانی ۷:۳۰ ، ۸ و ۸:۳۰ در دانشکده های مختلف ( علوم انسانی، علوم پایه و فنی مهندسی) تقسیم شده است و از دانشجویان تقاضا می شود برای کسب اطلاعات دقیق از وضعیت کلاس های خود در ترم پیش رو به گزارش_۲۱۱ (دروس ارائه شده) در سامانه گلستان مراجعه و نسبت به برنامه ریزی درسی خود اقدام کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
6 بهمن 1398 20:15
مهمان:
با این برنامه ریزی شون برنامه همه دانشجوها رو خراب کردن
واقعامتاسفم که این جور مسئولینی در دانشگاه هستند که برای همه دانشجوها برنامه ریزی می کنند و تصمیم می گیرند
الان گروه معارف زمان درسی شون رو با نیم ساعت تاخیر شروع می کنند بعد گروه های دیگه مثل مهندسی برنامه شون تغییر نکرده
الان دانشجوی بدبختی که فقط یکی از تایم های گروه معارف به برنامه اش می خوره ولی به خاطر نیم ساعت تاخیر نمی تونه درس رو برداره باید چیکار کنه؟
+1 -
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن 1398، شماره 3734 ؛ 30 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین