بازارهای جهانی همچنان تحت تاثیر کرونا

بازارهای جهانی همچنان تحت تاثیر کرونا

بازارهای جهانی همچنان تحت تاثیر کرونا
15 بهمن 1398, 20:45 / کد خبر:79203

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به اینکه بازار جهانی طلا همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا است، گفت: البته نرخ سکه بعد از شش روز از کانال ۵ میلیون تومان خارج شد امروز به ۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به اینکه بازار جهانی طلا همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا است، گفت: البته نرخ سکه بعد از شش روز از کانال ۵ میلیون تومان خارج شد امروز به ۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان رسید.

هوشنگ شیشه بران در گفت‌وگو با ایسنا با تحلیل بازار جهانی طلا، اظهار کرد: بازار جهانی کماکان تحت تاثیر ویروس کرونا در نوسان است.
وی با بیان اینکه امروز بانک مرکزی چین برای جلوگیری از ریزش بیشتر بازارها اقدام به تزریق ۱۷۱ میلیارد دلار نقدینگی کرده که این اقدام اندکی در تقویت ارزش یوان موثر است، افزود: شاخص دلار جهانی که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی مورد اندازه گیری قرار می‌گیرد، در معاملات امروز با صعود ۰.۴ درصدی نسبت به روز گذشته و در سطح ۹۷.۶۶۵  واحد بسته شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان همچنین به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اشاره کرد و توضیح داد: پس از سه سال بحث و جدال، انگلیس سرانجام در آخرین روز از ماه ژانویه ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا را ترک کرد تا به نخستین کشور در تاریخ این اتحادیه تبدیل شود که از آن خارج می‌شود.
وی گفت: انتظار می رود پیامدهای برگزیت به تدریج بر روی اقتصاد انگلیس و کشورهای اروپایی آشکار شود هر چند که انتظار نمی‌رود بانک مرکزی اروپا دست کم در کوتاه مدت تغییر زیادی در سیاست های پولی خود ایجاد کند، البته هنوز مشخص نیست که با توجه به روند خروج شرکت‌های بزرگ بین‌المللی از انگلیس به دنبال برگزیت، رشد اقتصادی این کشور چگونه خواهد شد.
شیشه بران با بیان اینکه بورس های جهان امروز پس از چندین ریزش متوالی، سبزپوش شدند، تاکید کرد: ورود جدی بانک مرکزی چین به بازارهای مالی این کشور برای جلوگیری از هرج و مرج بیشتر، موجب دلگرمی معامله گران شده است، البته این هفته نیز حدود دو سوم اقتصاد چین به منظور کاستن از شدت شیوع بیماری جدید کرونا تعطیل است.
وی اظهار کرد: براین اساس امروز سه‌شنبه قیمت طلا در معاملات بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار که نگرانی هایی را نسبت به پیامدهای شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده، تغییر چندانی نداشت.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان همچنین به نتایج یک تحقیق از ترمیم غیرمنتظره بخش تولید آمریکا اشاره کرد و گفت: نتایج این تحقیق موجب تقویت ارزش دلار شد، به همین دلیل قیمت طلا روز سه شنبه شاهد نوسان چندانی نبود هرچند که نگرانی ها در مورد شیوع ویروس کرونا در چین و تبعات اقتصادی آن مانع از افت بیشتر قیمت فلز زرد شد.
وی ادامه داد: قیمت نفت نیز پس از ریزش سنگینی که روز گذشته به دلیل تاثیر از پیامدهای منفی ویروس کرونا بر تقاضا داشت، در معاملات امروز همسو با سایر بازارهای مالی افزایش یافت.
به گفته نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان، امروز بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۱ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و به ۵۴ دلار و ۶۶ سنت در هر بشکه رسید.
وی با اشاره به بازار داخلی طلا، گفت: روز گذشته، بازار ارز و سکه شاهد کمی افزایش قیمت بود، البته روند این روزهای بازار بیشتر متاثر از روند قیمت دلار است و هر گونه اتفاق در بازار ارز، موقعیت فروش یا خرید معامله‌گران بازار سکه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
شیشه بران در خصوص روند افزایشی قیمت سکه در سومین روز این هفته، اظهار کرد: با وجود نوسانات نرخ دلار روند طلای جهانی را نمی‌توان به‌عنوان متغیری افزایشی در بازار سکه در نظر نگرفت. البته با تلاش بانک مرکزی نرخ دلار کنترل شده و شاهد روند صعودی آن نیستیم.
وی با بیان اینکه در روزهای اخیر دامنه نوسانات بازار ارز کاهش داشت، گفت: از سوی دیگر بازار سهام در حال ثبت رکوردهای تازه است و روز گذشته (دوشنبه) شاخص بورس با رشدی بیش از ۹۵۰۰ واحد از مرز ۴۳۷ هزار واحد عبور کرد، بنابراین طبیعی است که در چنین شرایطی و با ثبت رکوردهای تاریخی، بخشی از تقاضا از بازار ارز به سوی بازار سهام روانه شود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان در خصوص آخرین وضعیت بازار ارز، گفت: صرافی‌ بانک‌ها امروز سه شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم  ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند، همچنین قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۴ هزار و ۹۳۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.
وی با اشاره به قیمت طلا در بازار ایران در لحظه ثبت این خبر، اظهار کرد: امروز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۰۸ هزار و ۴۰۰ تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان است.
  وی ادامه داد: امروز نرخ دلار ۱۳ هزار و ۶۴۰ تومان، درهم ۳۷۰۰ تومان و یورو ۱۵ هزار تومان است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ اسفند 1398، شماره 3738 ؛ 05 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۴  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین