پیشکسوتان فوتبال باغبادران و منتخب تیم ملی به مصاف یکدیگر می روند

پیشکسوتان فوتبال باغبادران و منتخب تیم ملی به مصاف یکدیگر می روند

پیشکسوتان فوتبال باغبادران و منتخب تیم ملی به مصاف یکدیگر می روند
17 بهمن 1398, 21:45 / کد خبر:79235
شهردار باغبادران از برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم‌های پیشکسوتان این شهر و پیشکسوتان تیم ملی خبر داد.
حجت الله امینی در جمع خبرنگاران یکی از اولویت شهرداری باغبادران را ترویج ورزش و نشاط در بین شهروندان دانست و اظهار کرد: یکی از شاخص هایی که همواره در مدیریت شهری باغبادران مورد توجه قرار داشته مسئله نشاط اجتماعی بوده و عامل مهمی که تضمین کننده نشاط و پویایی افراد جامعه به شمار می رود ورزش است.
وی نشاط را موتور متحرکه توسعه جوامع مختلف دانست و افزود: نشاط اجتماعی به عنوان ابزار سنجش و ارزیابی افراد جامعه از کیفیت زندگیشان در ابعاد مختلف تلقی می شود و توسعه یافتگی یک جامعه نیز با میزان نشاط اجتماعی اندازه گیری می گردد و باید توجه داشت در جامعه با نشاط شهروندان سالم ، مبتکر ، با انگیزه و دارای نگرش مثبت به زندگی پرورش می یابند.
شهردار باغبادران تصریح کرد: یکی از مسائلی که سبب افزایش نشاط اجتماعی می شود ورزش بوده و برهمین اساس کارشناسان معتقد هستند گسترش مشارکت شهروندان نیز ثمره افزایش نشاط شهروندی است چرا که از رهگذر ورزش در سطوح مختلف حرفه ای ، آماتور و حتی ورزش همگانی این نشاط به جامعه منتقل می شود.
وی ادامه داد: ورزش نه تنها میدان رقابت سالم بوده بلکه ابزاری برای انتقال تفکرات فرهنگی به شمار می اید و زمینه ایجاد اشتغال و پویایی و رونق اقتصادی را فراهم می کند و امروزه ردپای اینگونه تاثیرات شگرف در مراحل گذار شهرهای مختلف جهان به توسعه‌ یافتگی و ظهور و بروز وضعیت اقتصادی پویای آنان مشهود است.
امینی اضافه کرد: باغبادران در عرصه های مختلف حرف برای گفتن دارد ، و در گذشته های نه چندان دور در حوزه ورزش نیز در رشته های مختلف سرآمد بوده و ورزشکارن و مدال آوران و افتخارآفرینانی در این منطقه زندگی می کردند.
وی ادامه داد: بیش از 40 سال از سابقه فعالیت اداره ورزش در باغبادران می گذرد که متاسفانه سالهاست این اداره به تعطیلی کشیده شده و حتی به صورت نمایندگی نیز به فعالیت خود ادامه نداده است و این مسئله باعث سرخوردگی ورزشکاران شده است.
شهردار باغبادران اضافه کرد:عدم فعالیت اداره ورزش و جوانان در باغبادران باعث سرخوردگی ورزشکاران این شهر شده و آنان احساس می کنند ورزش در این شهر متولی ندارد و همین مسئله باعث به حاشیه کشیده شدن ورزش در این منطقه شده است و آنگونه که باید ورزش باغبادران باعث نشاط شهروندان نیست.
وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت پیشکسوتان و با تجربه‌های ورزش در توسعه رشته های مختلف ورزشی گفت: در گذشته پیشکسوتان بسیاری در باغبادران زندگی می کردند اما به دلایل مختلف از ایتن عرصه فاصله گرفتند ، اما به دلیل مسئولیتی که این قشر در برابر جامعه دارند بران شدیم تا از تجربیات آنان در توسعه ورزش باغبادران بهره مند شویم.
امینی  عنوان کرد: استفاده حداکثری از این ظرفیت و توانمندیها می تواند ضمن ایجاد تقویت روحیه همدلی ، انتقال میراث فرهنگی به نسلهای آتی، پیوند بین نسلی، تقویت روحیه شور و زندگی ، ایجاد تحرک و پویایی در جامعه را رقم بزند از این رو با انتشار فراخوان تیم فوتبال پیشکسوتان باغبادران احیاء و تشکیل شد.
شهردار باغبادران از برگزاری مسابقه فوتسال بین تیم پیشکسوتان این شهر با منتخب پیشکسوتان تیم ملی ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: این مسابقه با حضور چهره‌های اسبق فوتبال ایران چون پرویز برومند، بهروز رهبری فرد، محمدرضا مهدوی، محمد نوازی، احمد تقوی، اسماعیل هلالی، محمدرضا حیدریان و احمد مومن زاده، در سالن ورزشی شهر باغبادران برگزار می‌شود.
 امینی خاطرنشان کرد: این بازی دوستانه یکشنبه ۲۰ بهمن ماه راس ساعت ۱۹ در سالن ورزشی آزادی و به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، به یاد شهیدان افتخار آفرین این شهر برگزار می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ اسفند 1398، شماره 3738 ؛ 05 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۴  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین