تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان و شهرداری زرین شهر امضاء شد

باحضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان و شهرداری زرین شهر امضاء شد

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان و شهرداری زرین شهر امضاء شد
17 بهمن 1398, 21:56 / کد خبر:79237

باحضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان و شهرداری زرین شهر امضاء شد.

میثم محمدی در حاشیه امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی لنجان و شهرداری زرین شهر ايجاد ارتباط مستقيم و اثربخش بين مدیریت شهری و مراکز علمی و دانشگاه ها را لازمه توسعه همه جانبه شهرهای ایران دانست و اظهار کرد:ایجاد و تقویت روز افزون ارتباط بین شهرداری زرین شهر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در راستای اجرای تدابیر و منویات مقام معظم رهبری مبنی‌بر توسعه علمی و بهره‌برداری همه‌جانبه از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و براساس مفاد برنامه پنجم توسعه و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان طی سال های اخیر با تمرکز بر توانمندسازی دانشجویان، توانسته فارغ‌التحصیلانی توانمند تربیت کند چراکه سیاست این دانشگاه بر محور افزایش دانایی و توسعه پایدار بنا نهاده شده است.
شهردار زرین شهر با بیان اینکه شهرداری سازمانی مهم و تاثیرگذار بوده و به دلیل وسعت عملکرد اجرایی آن می بایست از نظام پشتیبانی قوی بهره مند باشد، تصریح کرد: با توجه به توسعه روز افزون شهرهای ایران تعامل دوسویه دانشگاه و شهرداری از اهمیت دوچندانی برخوردار شده چراکه تقویت روابط دانشگاه‌ها و مدیریت شهری زمینه ساز استفاده بیشتر از امکانات برای ارتقای زندگی در شهر خواهد شد.
وی با اشاره به لزوم حرکت به سمت مدیریت نوین شهری، ادامه داد: شهرداری زرین شهر در  سال گذشته با حمایت مرکز رشد زرین شهر نخستین گام عملیاتی را در راستای اجرایی شدن ایده های بکر و ناب در راستای کاهش مشکلات شهری و... برداشت.
محمدی پژوهش را مقدمه و آغاز اجرای پروژه های مختلف دانست و عنوان کرد: اجرای پروژه های مختلف شهری نیازمند شناخت زوایای مختلف بوده و چنانچه پروژه ها و حرکت های مختل شهرداری براساس شناخت و مطالعه انجام گیرد به نتایج مطلوب دست خواهیم یافت و قطعا با امضای این تفاهم‌نامه شاهد تسریع نقش عملی دانشگاه در اثربخشی موضوعات شهری خواهیم بود تا به سرعت بتوانیم برای شهروندان کارهای مثبتی را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه ضرورت انجام مطالعات علمی و حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش‌ها و توجه به نتایج پژوهش در حوزه اجرایی بر کسی پوشیده نیست، اضافه کرد: مدیریت شهری زرین شهر با امضاء تفاهم نامه با دانشگاه آزاد واحد لنجان به دنبال پژوهش برای اجرا بوده و شهرداری زرین شهر به عنوان سازمان اجرایی مصمم است پژوهش‌ها در حوزه اجرا به بهبود فرایندها و فعالیت‌ها ختم شود و ثمره آن را شهروندان به خوبی لمس کنند.
شهردار زرین شهر خاطرنشان کرد: هدف از انعقاد این تفاهمنامه ایجادهمکاری بین شهرداری و دانشگاه در زمینه های علمی-پژوهشی و آموزشی با موضوعات مرتبط با حوزه مدیریت شهری و با هدف استفاده از امکانات،توانمندی های علمی-فنی،منابع انسانی، اجرایی و تخصصی و ... طرفین بوده است.
وی استخراج مسائل و مشکلات مدیریت شهری را در وضعیت فعلی حاکم بر شهرداری را لازم و ضروری دانست و یاداور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی، نمایشگاه و کارگاه‌های موردنیاز شهرداری، انجام امور مطالعاتی و امکان‌سنجی طرح‌ها و پروژه‌های مورد نیاز شهرداری آموزش شهروندان و ایجادشهر هوشمند در موضوع فضای سبز شهری و مشارکت در اجرای پروژه های مورد علاقه طرفین بخصوص طرح کاشت و پرورش درختچه های زینتی در نهالستان شهرداری از دیگر مفاد مهم این تفاهم‌نامه است.
محمدی نیل به بالندگی و رونق شهری را علت حرکت به سمت امضاء تفاهم نامه با دانشگاه آزاد واحد لنجان اعلام کرد و گفت: انتظار می رود با امضاء این تفاهم نامه شاهد ارتقای سطح علمی نیروی انسانی مورد نیازشهرداری باشیم و از طرفی با برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های مختلف نتایج مثبتی را در زندگی شهروندان زرین شهر مشاهده کنیم چراکه ما براین باور هستیم دانشگاه آزاد واحد لنجان می‌تواند بیش از آنچه تاکنون اثربخش بوده، نقش خود در ارتقاء کیفیت زندگی مردم و بهبود وضعیت شهرها به منصه ظهور برساند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ اسفند 1398، شماره 3738 ؛ 05 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۴  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین