تشکیل مجلس انقلابی برای حفظ قدرت امروز ضرورت دارد

تشکیل مجلس انقلابی برای حفظ قدرت امروز ضرورت دارد

تشکیل مجلس انقلابی برای حفظ قدرت امروز ضرورت دارد
18 بهمن 1398, 16:20 / کد خبر:79242
امام جمعه فولادشهر گفت:علاج اساسی مقابله با تهدیدهای دشمن "قوی شدن" کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی، نظامی، دفاعی و امنیتی است و یکی از مهمترین مولفه های قوی شدن، تشکیل یک " مجلس قوی" است.

حجت الاسلام مسعود سرافراز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: ایام الله دهه فجر برای ملت ما، بی بدیل و بی نظیر است؛ زیرا آن ایام، پس از ۱۵سال؛ قیام و نهضت و انقلاب مردم به نتیجه رسید و حاکمیت ظالمانه چندهزارساله پادشاهان فروپاشید. 

وی افزود: جشن پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز در جهان " بی بدیل و بی نظیر" است چراکه در جهان و در جشن های استقلال و روز ملی آن کشورها، گروه کوچکی از مردم و مسئولان در میدانی جمع می شوند و رژه نیروهای مسلح را تماشا می کنندام در ایران چنین نیست، راهپیمایی مردمی در همه شهرها و حتی روستاها با حضور انبوه اقشار مختلف مردم برگزار می شود و این جریان مردمی تحت هر شرایطی، چهل سال است ادامه دارد! 

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، حال و هوای دیگری نیز دارد چون مصادف است با اربعین شهادت سردار سلیمانی که آحاد مردم ما با یاد و نام او در این راهپیمایی شرکت می کنند و به یاری خداوند بزرگ، راهپیمایی امسال - در چهلم شهید سلیمانی، ضربه کوبنده ملت انقلابی ایران بر دشمن خواهد بود. 

وی انتخابات را اساسی ترین مسئله کشور دانست و ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  انتخابات " اساسی ترین " مساله نظام و زیربنای علاج همه مشکلات و زیر ساخت همه ی پیشرفت ها است، زیرا هر پیشرفتی اگر بخواهد اتفاق بیفتد با قوانین خوب، ساختارهای محکم و عناصر و مدیران متخصص و انقلابی و کارآمد است.

سرافراز اضافه کرد: انتخابات باید پرشور و قوی و در فضایی امن انجام شود تا به تشکیل یک مجلس بینجامد، البته تحقق این مهم، نیازمند مولفه هایی چون مشارکت فعال آحاد مردم، جدا بودن حساب انتخابات از گلایه های بحق مردم، پرهیز از حاشیه سازی هاست.

وی عنوان کرد: اگر انتخابات اساسی ترین مسئله کشور بوده و مظهر عزم ملی، اراده ملی، بصیرت ملی، اقتدار ملی است نباید آن را گرفتار حاشیه سازی های کرد که موجب دلسرد ی و ناامیدی مردم می شود. 

امام جمعه فولادشهر خاطرنشان کرد: کسانی که صاحبان قلم و تریبون هستند و یا مسئولیت دولتی و حکومتی دارند نباید سخنانی رابر زبان وقلم بیاورند که به دلسردی مردم بینجامد.

وی افزود: سخنانی که انتخابات را به دروغ " انتصابات" می خواند و سعی دارد آن را مهندسی شده القاء کند!! جالب این که برخی از کسانی که به این حاشیه سازی ها دامن می زنند، شرایط کنونی و مسئولیت کنونی شان، محصول و برآیند همین انتخابات است. 

سرافراز یادآور شد: چگونه است که وقتی خود پیروز می شوند، مشکلی نیست اما وقتی خود را پیروز میدان نمی یابند در صحت و سلامت انتخابات تشکیک می کنند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: علاج اساسی مقابله با تهدیدهای دشمن "قوی شدن" کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی، نظامی، دفاعی و امنیتی است و یکی از مهمترین مولفه های قوی شدن، تشکیل یک " مجلس قوی" است. 

امام جمعه فولادشهر ادامه داد: مجلس قوی با وجود نمایندگان مؤمن، انقلابی، شجاع، کارآمد و دارای روحیه جهادی شکل می گیرد و با ید توجه داشت امام خمینی(ره) به شخصیت شهید بزرگوار آیتالله سیدحسن مدرس علاقه وافر داشتند و مکرر در فرمایشهای خود از این روحانی ربانی یاد میفرمودند. 

وی اضافه کرد: ایشان بعنوان نمونه در معرفی ملاکهای نماینده اصلح برای مجلس شورای اسلامی صریحا میفرمایند: «مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید» و باید توجه داشت امام راحل، شناسایی و شناساندن ابعاد روحى و بینش سیاسى و اعتقادى شهید مدرس را از امور لازم در عصر انقلاب اسلامی میدانند.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۴ اسفند 1398، شماره 3738 ؛ 05 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۴  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین