افزایش خروجی زاینده رود برای کشت پاییزه دوم از بامداد امشب

افزایش خروجی زاینده رود برای کشت پاییزه دوم از بامداد امشب

افزایش خروجی زاینده رود برای کشت پاییزه دوم از بامداد امشب
29 بهمن 1398, 19:17 / کد خبر:79401
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده از بامداد ۳۰ بهمن ماه برای کشت پاییزه دوم کشاورزان شرق و غرب این استان خبر داد.
ه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، مسعود میرمحمد صادقی با اشاره به جزئیات این خبر اظهار کرد: خروجی آب از سد زاینده رود به منظور آب نوبت دوم کشت پاییزه کشاورزان به مدت ۱۸ روز از بامداد امشب ۳۰ بهمن ماه افزایش می‌یابد.
وی با تأکید بر ذخیره ۳۰۳ میلیون متر مکعب آب در مخزن سد زاینده رود، گفت: آمار تجمعی بارش‌ها در چلگرد، ایستگاه شاخص زاینده رود تا بیست و هشتم بهمن ماه ۵۱۱ میلی متر ثبت شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطر نشان کرد: امروز بیست و نهم بهمن ماه ورودی سد زاینده‌رود ۱۶ و خروجی آن حدود ۱۷ مترمکعب بر ثانیه است.
میرمحمد صادقی افزود: میزان بارش‌ها در ایستگاه چلگرد در سال آبی گذشته ۱۱۶۶ میلیمتر و در متوسط بلندمدت ۸۰۹ میلیمتر بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته آبی با ۵۶ درصد و نسبت به بلندمدت با ۳۷ درصد کاهش بارندگی مواجه بودیم.
برای کشت کشاورزان شرق و غرب به مدت ۲۰ روز در آبان ماه امسال خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافته بود و سپس در تاریخ ۱۰ آذر ماه خروجی آب از سد زاینده‌رود کاهش یافت.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین