لیگ برتر فوتبال به خاطر کرونا تعطیل می شود؟

لیگ برتر فوتبال به خاطر کرونا تعطیل می شود؟

لیگ برتر فوتبال به خاطر کرونا تعطیل می شود؟
2 اسفند 1398, 18:29 / کد خبر:79430

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: ما تابع شرایطی هستیم که کشور اعلام کند. ما هم بخشی از ارگان‌های اجرایی کشور هستیم و تابع ضرورت‌ها و اقداماتی هستیم که کشور می‌خواهد در رابطه با کرونا انجام دهد.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: ما تابع شرایطی هستیم که کشور اعلام کند. ما هم بخشی از ارگان‌های اجرایی کشور هستیم و تابع ضرورت‌ها و اقداماتی هستیم که کشور می‌خواهد در رابطه با کرونا انجام دهد.

به گزارش ایمنا، با تأیید خبر فوت دو مورد مشکوک به بیماری کرونا در شهر قم، حالا حوزه‌های مختلفی در کشور نگران از تأثیرات این میهمان ناخوانده هستند. قطعاً یکی از بخش‌هایی که در جامعه می‌تواند تأثیر فراوانی را از این ویروس تجربه کند، ورزش است.
شیوع این بیماری تا امروز بسیاری از رویدادهای ورزشی در جهان را با چالش رو برو کرد. است بسیاری از مسابقات داخلی چین به عنوان مرکز این بیماری را به تعطیلی کشاند و ورزشکاران زیادی از سراسر جهان از سفر به این کشور خودداری کردند. بسیاری از مسابقات مختلف جهانی به میزبانی چین نیز لغو شد تا خسارات جبران ناپذیری را به ورزش چین در آستانه المپیک ۲۰۲۰ وارد ساخته باشد. همچنین شایعاتی شنیده می‌شود که اگر گستره این ویروس پاهایش را از مرز جغرافیایی کنونی‌اش فراتر بگذارد، مسابقات المپیک را که هم اکنون قرار است تابستان سال آینده به میزبانی ژاپن برگزار شود لغو گردد.

حالا با رسمی شدن حضور کرونا در ایران، باید دید چه گونه این بیماری می‌تواند بر ورزش کشور تأثیر بگذارد؛ اتفاقی که قطعاً می‌تواند تبدیل به معضل برگزاری لیگ‌های داخلی شود. در حال حاضر لیگ‌های فوتبال، والیبال و بسکتبال در چین که مرکز اصلی این بیماری خطرناک به شمار می‌آید را تعطیل کرده‌است زیرا حضور تماشاگران در فضاهای شلوغ و عمومی هم‌چون استادیوم‌ها می‌تواند بر موج شیوع کرونا بیافزاید. ورزشگاه‌های کشور ما نیز به خصوص در رشته فوتبال همیشه نظاره‌گر هواداران چند هزارنفری است که برای حمایت از تیم محبوب‌شان به استادیوم می‌آیند.
این در حالی است که سازمان لیگ امسال با چالش‌های گوناگونی پیرامون برگزاری مسابقات دست و پنجه نرم می‌کند و طاقت بی‌نظمی دیگری را در برنامه‌هایش ندارد. تیم‌ملی از یک سو در مقطع حساسی قرار دارد و اسکوچیچ دوست خواهد داشت بازیکنان‌اش را بیشتر در اختیار داشته باشد. از سوی دیگر چهار باشگاه کشورمان باید در آسیا به میدان بروند و این در شرایطی است که این فصل با چند هفته‌ای تأخیر شروع شده‌است و باشگاه‌ها هم اکنون نیز معترض به فشردگی بازی‌ها هستند.در همین خصوص سهیل مهدی، سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال در گفت و گو با  ایمنا در خصوص که آیا شیوع کرونا در ایران می‌تواند سبب تعطیلی لیگ شود، اظهار کرد: ما تابع شرایطی هستیم که کشور اعلام بکند. ما هم بخشی از ارگان‌های اجرایی کشور هستیم و تابع ضرورت‌ها و اقداماتی هستیم که کشور می‌خواهد انجام دهد. به محض آنکه به ما اعلام بکنند ما بر اساس آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی افزود: این بیماری مثل سیل، زلزله و صاعقه می‌ماند؛ هر چیزی که اتفاق بیافتد و به ما اعلام کنند ما طبق آن انجام وظیفه می‌کنیم و مقابله‌ای از سوی ما با سیاست‌های داخلی وجود ندارد.
سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر لیگ برتر با آن از نظر زمان بندی رو برو است، اگر کار به تعطیلی بکشد به این مسابقات آسیب نمی‌زند؟ خاطرنشان کرد: خدا نکند چنین اتفاقی بیافتد. امیدوارم به سراغ چنین چیزی نرویم و این اتفاق رخ ندهد که بخواهیم لیگ را تعطیل کنیم و خیلی سریع این موضوع مدیریت شود
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین