آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور؛ ۲۶ قربانی و ۲۴۵ مبتلا

آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور؛ ۲۶ قربانی و ۲۴۵ مبتلا

آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور؛ ۲۶ قربانی و ۲۴۵ مبتلا
8 اسفند 1398, 15:41 / کد خبر:79521
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز تا پیش از ظهر امروز در کشور، ۱۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده اند و مجموع مبتلایان به این بیماری به ۲۴۵ نفر رسید.
 کیانوش جهانپور اظهار کرد: دلیل افزایش سرعت در تعداد و تشخیص موارد مثبت ابتلاء به کووید ۱۹، افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها در کشور است. همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷ نفر از مبتلایان به این بیماری جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۶ نفر افزایش یافت.
وی افزود: از ۱۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، ۳۸ نفر مربوط به تهران، ۲۳ نفر مربوط به گیلان، ۷ نفر مربوط به قم، ۸ نفر مربوط به اصفهان، ۷ نفر مربوط به مازندران، ۵ نفر مربوط به اردبیل، ۳ نفر مربوط به البرز، ۳ نفر مربوط به سمنان، ۳ نفر مربوط به لرستان، ۲ نفر مربوط به آذربایجان شرقی، ۲ نفر مربوط به کرمانشاه، یک نفر مربوط به همدان، ۱ نفر مربوط به خراسان رضوی، ۱ نفر مربوط به کردستان، یک نفر مربوط به یزد و یک نفر مربوط به آذربایجان غربی است.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروی کرونا که شب گذشته در وزارت بهداشت برگزار شد، برای تأیید و ابلاغ به رئیس جمهور تقدیم شده و کماکان بیشترین تاکید ما بر محدودیت در رفت و آمد و سفرهای شهری و بین شهری غیرضروری است.
جهانپور یادآور شد: خوشبختانه امروز مقام معظم رهبری در پیامی از زحمات نیروهای بهداشتی و درمانی کشور در مورد ویروس کرونا تقدیر کردند و پویش مدافعان سلامت برای تقدیر از خدمات جامعه پزشکی، پرستاری، آزمایشگاهی و نیروهای بهداشتی و درمانی به صورت خودجوش در کشور راه اندازی شده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹، شماره 3899 ؛ 26 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین