دستگیری عامل انتشار فایل صوتی پیرامون بیماری کرونا در اصفهان

دستگیری عامل انتشار فایل صوتی پیرامون بیماری کرونا در اصفهان

دستگیری عامل انتشار فایل صوتی پیرامون بیماری کرونا در اصفهان
14 اسفند 1398, 19:30 / کد خبر:79582
رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری عامل انتشار فایل صوتی پیرامون بیماری کرونا در اصفهان خبر داد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعیه‌های لازم را از منابع رسمی و سایت وزارت بهداشت دریافت کنند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی رصد و انتشار فایلی صوتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه تعداد بستری‌شدگان و فوتی‌های بیمارستان‌های اصفهان پیرامون بیماری کرونا غیرقابل تصور است و به افرادی که دلیل بیماری کرونا بستری شده است رسیدگی لازم به عمل نمی‌آید، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.
وی عنوان داشت: عده‌ای با آگاهی کامل دست به تولید و انتشار شایعه در خصوص ویروس کرونا می‌زنند، و این افراد منفعت خود را در ترس و اضطراب هموطنان می‌بینند و یا دچار بیماری روانی بوده و ترس دیگران باعث شادی و خنده آنان می‌شود.
این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا استان با انجام تحقیقات فنی و پلیسی خود متوجه شدند، فایل منتشرشده جعلی و در یک استودیو خانگی ضبط شده، سپس در این راستا عامل انتشار این فایل صوتی فردی جوان ساکن اصفهان شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر و به پلیس فتا استان انتقال داده شد.
رئیس پلیس فتای اصفهان با بیان اینکه متهم پس از بازداشت به جرم اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام سرگرمی و بالا بردن تعداد اعضاء کانال خود عنوان کرده است، گفت: این فرد پس از تکمیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی داده شد.
سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای، هر کس به‌قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی، اکاذیبی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، مجرم و به مجازات تعیین‌شده در قانون محکوم می‌شود، همچنین شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را با مراجعه حضوری و همچنین از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳تیر ۱۳۹۹، شماره 3836 ؛ 23 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین