قرار نیست از جای دیگر بیمار پذیرش شود

قرار نیست از جای دیگر بیمار پذیرش شود

قرار نیست از جای دیگر بیمار پذیرش شود
21 اسفند 1398, 18:11 / کد خبر:79693
استاندار اصفهان گفت: تاکنون هیچ بودجه‌ای در قالب وجه نقد، اعتبار، فروش اوراق و امثال آن در خصوص مدیریت کرونا به استانداری اصفهان تخصیص نیافته است.
عباس رضایی در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان مجلس و اعضای ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به پیش بینی تعدادی نقاهتگاه در نقاط مختلف استان توسط دانشگاه‌های علوم ‍پزشکی اصفهان و کاشان اظهار کرد: این نقاهتگاه‌ها مخصوص پذیرش بهبودیافتگان این بیماری از نزدیک‌ترین مناطق پیرامون نقاهتگاه‌هاست و قرار نیست بیماری از جایی دیگر پذیرش شود.
وی با اشاره به تلاش‌ رسانه‌های بیگانه و عناصر ضد انقلاب، اضافه کرد: این رسانه‌ها با تغییر حقایق به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند، پس شهروندان اطلاع رسانی صحیح، صریح و شفاف را از رسانه‌های رسمی کشور دنبال کنند.
استاندار اصفهان درباره بودجه مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون هیچگونه پولی در قالب وجه نقد، اعتبار، فروش اوراق و امثال آن در خصوص مدیریت ویروس کرونا به استانداری اصفهان تخصیص نیافته است؛ البته در کل کشور اعتباری بالغ بر ۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در خصوص مقابله با این بیماری در نظر گرفته شده که از طریق وزارت بهداشت و درمان در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار می‌گیرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رضایی با اشاره به استقرار ۲ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان در استان اصفهان، اظهار کرد: این دانشگاه‌ها نیز از این اعتبار بی‌بهره نیستند و اعتبارات دریافتی خود را در حوزه هزینه‌های مصرفی در امر پیشگیری و مبارزه به کرونا صرف می‌کنند.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: البته برخی نهادها و دستگاه‌های استان و شهر اصفهان مانند شورای اسلامی شهر، شهرداری اصفهان و برخی شهرهای دیگر و مجموعه‌های سپاه و بسیج به صورت داوطلبانه اعتباراتی را برای مقابله با کرونا در نظر گرفته‌اند.
رضایی گفت: استان اصفهان از اولین استان‌هایی بود که با تشکیل ستاد استانی فعالیت‌های خود را در قالب هفت کمیته اجتماعی، سلامت، پشتیبانی، حمل و نقل، عملیات روانی، اطلاع رسانی و قضایی دنبال کرد.
وی با اشاره به اقدامات این ستاد، نصب تب سنج در فرودگاه، زندان و برخی نقاط دیگر، غربالگری در ورودی‌های استان، حذف ارائه تسهیلات به مسافران نوروزی و توصیه به مسافرت نکردن به اصفهان، راه اندازی نقاهتگاه در برخی نقاط استان برای بهبود یافتگان و برخی اقدامات تامینی و حفاظتی دیگر را از جلمه مصوبات و اقدامات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا برشمرد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۴ جلسه ستاد و ۴۰ جلسه در سطح کمیته‌های هفت گانه برگزار شده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، شماره 3829 ؛ 15 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین