اعلام وضعیت قرمز در خمینی‌شهر با ادامۀ رفتارهای غلطِ اجتماعی

اعلام وضعیت قرمز در خمینی‌شهر با ادامۀ رفتارهای غلطِ اجتماعی

اعلام وضعیت قرمز در خمینی‌شهر با ادامۀ رفتارهای غلطِ اجتماعی
21 اسفند 1398, 19:17 / کد خبر:79700
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر گفت: متأسفانه طی چند روز اخیر رفتارهای غلط اجتماعی در این شهرستان شرایط خمینی‌شهر را از وضعیت نارنجی به سمت وضعیت قرمز سوق داده است.
علی‌اکبر جنگ‌جو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه چند روزی است که رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در سطح شهرستان کمرنگ شده و از همشهریان می‌خواهیم با توجه به شیوع ویروس کرونا رعایت بهداشت را بیش از پیش جدی بگیرند.
وی با اشاره به ترافیک بالا در معابر شهری، گفت: ترددها در سطح شهر بسیار زیاد است و این باعث گسترش ویروس شده، به طوری که در مجموع طی چند روز اخیر رفتارهای غلط اجتماعی شرایط شهرستان خمینی شهر را از وضعیت نارنجی به سمت قرمز سوق داده است.
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر با بیان اینکه برخی افراد با برگزاری مراسم‌های مختلف قانون‌شکنی می‌کنند، توضیح داد: برخی از اجتماعات علی‌رغم اینکه برگزاری آن منع شده، همچنان برگزار می‌شود که فوق‌العاده آسیب‌رسان است. حضور در بازارها، تجمعات و هیئات مذهبی  نیز همچنان ادامه دارد، در حالی که این اجتماعات عامل اصلی شیوع بیماری است.
جنگ‌جو با تأکید بر اهمیت رعایت توصیه‌های پزشکی در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد: مهمانی‌های خانوادگی و دید و بازدیدها، مسافرت و پذیرایی از میهمانان خارج از شهرستان مطلقا ممنوع است زیرا باعث اشاعه بیشتر بیماری خواهد شد.
وی ملاقات بیماران بستری در بیمارستان را ممنوع اعلام کرد و گفت: مراجعه به مراکز درمانی و ملاقات بیماران ممنوع است. از همشهریان تقاضا داریم برای ملاقات بیماران به هیچ عنوان به بیمارستان مراجعه نکنند.
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: کسانی که به پزشک مراجعه می‌کنند و نیاز به بستری  ندارند، مفهومش این نیست که مبتلا به این بیماری نیستند، بلکه باید در منزل به مدت ۱۴ روز قرنطینه خانگی شوند. آن‌ها باید در منزل بمانند و ملاقات و تردد آن‌ها در منزل نیز باید بسیار کنترل شده باشد و در اتاقی مجزا نگهداری شوند.
جنگ‌جو در مورد بیماران ترخیص‌شده از بیمارستان نیز اظهار کرد: بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند باید با در نظر گرفتن مدت بیماری و بستری، به مدت ۱۴ روز بعد از ترخیص همچنان در قرنطینه خانگی بمانند تا خطر اشاعه ویروس به حداقل برسد.
وی پذیرایی در معابر عمومی را طبق قانون ممنوع دانست و گفت: پذیرایی در معابر عمومی به عناوین مختلف جشن‌ها، مناسبت‌ها و ... فوق‌العاده آسیب‌رسان است و از مردم خواهشمندیم که در قالب نذورات اقدام به توزیع مواد خوراکی و پذیرایی نکنند و نذر خود را در قالب نذر سلامت ادا کنند. اگر جایی هم پذیرایی است مردم به هیچ عنوان به آن مراسم نروند.
رئیس مجمع بیمارستان‌های شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به محدودیت‌های فضای درمانی و کمبودها ادامه داد: در شهرستان خمینی‌شهر با محدودیت فضاهای درمانی مواجه هستیم و اگر با این روند پیش برویم و مردم همچنان توصیه‌ها را جدی نگیرند قطعا با مشکل بزرگی مواجه خواهیم شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3801 ؛ 10 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین