رگبار، رعد و برق و خیزش گرد و خاک استان اصفهان را فرامی گیرد

رگبار، رعد و برق و خیزش گرد و خاک استان اصفهان را فرامی گیرد

رگبار، رعد و برق و خیزش گرد و خاک استان اصفهان را فرامی گیرد
22 اسفند 1398, 19:38 / کد خبر:79717

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از ورود سامانه ناپایدار ضعیف به این استان از روز شنبه خبر داد و گفت: بارش پراکنده برف و باران، رگبار و رعد و برق، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک محلی سراسر استان اصفهان را تا روز دوشنبه فرامی گیرد.


زهرا سیدان در گفت و گو با ایمنا اظهار کرد: جوی نسبتاً پایدار در ۲۴ ساعت در استان اصفهان حاکم است؛ از این رو آسمانی صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد در این مدت پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه غلظت آلاینده‌های جوی در مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان افزایش می‌یابد، افزود: این پدیده تا صبح روز شنبه ادامه دارد اما به تدریج با ورود سامانه ناپایدار بارشی ضعیف به استان و وزش باد شدید وضعیت کیفی هوا بهبود خواهد یافت.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: بارش‌های پراکنده و سبک برف و باران در مناطق غرب و جنوب استان از بعد از ظهر شنبه آغاز می‌شود و روز یکشنبه بارش‌های رگباری و رعد و برق بسیاری از مناطق استان از جمله مناطق مرکزی و کلانشهر اصفهان را فرامی گیرد.

سیدان اضافه کرد: ناپایداری‌های جوی در شرق، شمال و جنوب شرق استان نیز به صورت وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک محلی پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه با خروج سامانه ناپایدار از دوشنبه افت محسوس دما خواهیم داشت، ادامه داد: دو روز آینده و تا قبل از ورود سامانه ناپایدار دمای هوا روندی افزایشی دارد که از این رو بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به پنج درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان افزود: چوپانان با دمای ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای ۲ درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده پیش بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3801 ؛ 10 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین