تجمع بر مزار متوفیان، تهدید جدی برای سلامت بازماندگان

تجمع بر مزار متوفیان، تهدید جدی برای سلامت بازماندگان

تجمع بر مزار متوفیان، تهدید جدی برای سلامت بازماندگان
23 اسفند 1398, 17:36 / کد خبر:79724
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با تأکید براینکه تجمع بر مزار متوفیان تهدید جدی برای سلامت بازماندگان است، از  شهروندان خواست که زیارت اموات را به بعد از عبور از بحران کرونا و زمان مناسب دیگری موکول کنند.
احمدرضا مرادی اظهارکرد: در فرهنگ ایرانی_اسلامی ما زیارت اهل قبور به عنوان یکی از اعتقادات فرهنگی و سنت های دیرینه مورد توجه بوده و همیشه در آستانه سال نو، به ویژه پنجشنبه و جمعه آخر سال و اولین روز سال مقید و پایبند هستیم که با زیارت اموات، آنها را نیز از فاتحه و خیرات بهره‌مند و در شادی خود سهیم کنیم.
وی با اشاره به شرایط خاص فعلی و شیوع ویروس کرونا، گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس و باتوجه به اینکه تجمع بر مزار متوفیان، تهدید جدی برای سلامت بازماندگان است، ضمن احترام به اعتقادات و سنت های شهروندان گرامی، از آنها درخواست می کنیم از حضور و ازدحام در آرامستان باغ رضوان در این ایام جداً خودداری کنند.
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری از شهروندان خواست که زیارت اموات را به بعد از عبور از بحران کرونا و زمان مناسب دیگری موکول کنند و افزود: با توجه به اهمیت حفظ سلامت شهروندان، امیدواریم همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه این سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان، یک سازمان خدمات رسان است و بر همین اساس تعطیلی این مجموعه امکان‌پذیر نیست، گفت: اشخاصی که بستگان خود را از دست داده‌ و داغدارند، ناچار هستند برای انجام مناسک خاکسپاری به آرامستان باغ رضوان مراجعه کنند، این درحالی است که این سازمان با هدف حفظ سلامت شهروندان، مراجعه‌کنندگان و افزایش ایمنی افراد و بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، اقدامات لازم را در خصوص پیشگیری، مقابله و عدم اشاعه ویروس را با جدیت و اهتمام ویژه به عمل آورده است.
مرادی ادامه داد: گندزدایی و ضدعفونی تمام فضاها و مکان های عمومی، خودروها و تجهیزات به کار گرفته شده برای حمل، تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان به صورت روزانه انجام می شود و همه کارکنان، پیمانکاران و مراجعان ملزم به رعایت موازین و اصول بهداشتی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی شده اند.
وی در عین حال از بستگان متوفیانی که ناچار به حضور در آرامستان برای دفن اموات خود هستند درخواست کرد که از برگزاری مجالس ترحیم و تجمعات به طور جدی اجتناب کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین