هشدار هواشناسی وقوع سیل در شرق استان اصفهان

هشدار هواشناسی وقوع سیل در شرق استان اصفهان

هشدار هواشناسی وقوع سیل در شرق استان اصفهان
29 اسفند 1398, 20:41 / کد خبر:79827

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از یکم فروردین ماه در این استان، گفت: روزهای شنبه و یکشنبه بارش ها بسیاری از مناطق استان را فرامی گیرد و احتمال وقوع سیلاب محلی در شمال و شرق آن وجود دارد.


حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با ایمنا با بیان اینکه امروز جوی آرام و پایدار در استان اصفهان حاکم است، اظهار کرد: وضعیت جوی بسیاری از مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده ابری و مه آلود است و بعد از ظهر وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.
وی افزود: فردا یکم فروردین با نفوذ سامانه ناپایدار از مناطق غربی به استان، افزایش ابر و بارش برف و باران همراه با رعد و برق را شاهد خواهیم بود و بارش‌ها روزهای شنبه و یکشنبه بسیاری از مناطق استان اصفهان را فرامی گیرد.
بنابر تازه‌ترین اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان اصفهان با تشدید فعالیت سامانه بارشی از روز یکشنبه سوم فروردین ماه بارش شدید و رگبار باران با میانگین ۳۰ تا ۴۰ میلی متر در نواحی شرق و شمال شرق همجوار با استان سمنان پیش بینی می‌شود که احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب محلی وجود دارد؛ این سامانه تا روز دوشنبه فعال خواهد بود.
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به کاهش دو تا چهار درجه‌ای دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده، گفت: چوپانان با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت و فریدونشهر با میانگین پنج درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان خواهند بود.
علی عسگریان اضافه کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به دو درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.
وی با اشاره به میزان بارندگی‌های روز گذشته در سطح استان اصفهان، افزود: بیشترین بارش‌ها به ترتیب از فریدونشهر با میانگین ۳۵ میلی متر (۱۸ سانتی متر برف)، سمیرم با میانگین ۲۸ میلی متر، بوئین میاندشت با میانگین ۲۳ میلی متر، داران و خوانسار با میانگین ۱۵.۸ میلی متر، چادگان با میانگین ۱۴.۹ میلی متر، گلپایگان با میانگین ۱۰.۹ میلی متر گزارش شده است.
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان با بیان اینکه بارش شب گذشته در شهر اصفهان سه میلی متر بوده است، گفت: میانگین بارشی سایر مناطق استان در ۲۴ ساعت گذشته بین سه تا دو میلی متر است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398، شماره 3755 ؛ 27 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین