افزایش تاب آوری شهری مکمل توسعه پایدار شهری است

افزایش تاب آوری شهری مکمل توسعه پایدار شهری است

افزایش تاب آوری شهری مکمل توسعه پایدار شهری است
4 فروردین 1399, 19:10 / کد خبر:79872
شهردار باغبادران گفت:شهرداری باغبادران به دلیل نوع توپوگرافی خاص شهر و همچنین واقع شدن در کنار رودخانه زاینده ورد همواره در مواقع بحران با چالش هایی مواجه است از این رو طی ماه های اخیر در دوره پنجم مدیریت شهری باغبادارن تلاش بسیاری برای افزایش تاب آوری شهری انجام گرفت و در کنار برنامه ریزی برای توسعه ی پایدار شهری نگاه ویژه ای به مدیریت سوانح داشته ایم.
حجت الله امینی باغبادرانی افزایش تاب آوری شهری نسبت به سوانح طبیعی را مکمل توسعه پایدار شهری دانست و اظهار کرد: در سال 1398 شاهد بودیم حجم بالای بارش باران سبب وقوع سیل مخرب در برخی شهرهای ایران شد و این درحالیست که اگر اقداماتی چون نظارت کامل بر ساخت و سازها و اجرای پروژه های عمرانی، مقاوم سازی ساختمان ها، نوسازی بافت های فرسوده، آموزش شهروندی، پیش بینی حوادث احتمالی و آمادگی لازم مدیریت بحران شهری و... به درستی انجام می گرفت این خسارت ها به صورت چشمگیر کاهش پیدا می کرد.
وی با بیان اینکه اتفاقات سال گذشته درس بسیار بزرگی برای مدیران شهری بود تا به این نکته توجه داشته باشیم چنانچه چند دهه با وقوع سیلاب های مخرب مواجه نبوده ایم به معنی این نیست که این مسئله هیچگاه در شهرهای ایران رخ نخواهد داد، افزود: شهرداری باغبادران به دلیل نوع توپوگرافی خاص شهر و همچنین واقع شدن در کنار رودخانه زاینده ورد همواره در مواقع بحران با چالش هایی مواجه است از این رو طی ماه های اخیر در دوره پنجم مدیریت شهری باغبادارن تلاش بسیاری برای افزایش تاب آوری شهری انجام گرفت و در کنار برنامه ریزی برای توسعه ی پایدار شهری نگاه ویژه ای به مدیریت سوانح داشته ایم.
شهردار باغبادران تصریح کرد: شهر ساحلی باغبادران به دلیل گردشگرپذیر بودن همواره شاهد حضور چشمگیر مسافران بوده و در صورت عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح مسائل می تواند در زمان وقوع بحران از این ناحیه دچار آسیب شود از این رو با شیوع ویروس کرونا در کشور مدیریت شهری باغبادران در حالت آماده باش قرار گرفت.
وی با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان با هیچ چیز قابل معامله نیست، ادامه داد: با هماهنگی صورت گرفته ورودی های شهر باغبادران مسدود و با حضور تیم های غربالگری از تردد مسافران نوروزی به شهر جلوگیری شد تا در مرحله نخست سلامت گردگشران و در مرحله بعد امنیت شهروندان با چالش مواجه نشود.
امینی با بیان اینکه امروز تاب آوری شهری باغبادران در برابر مقابله با وقوع بحران های مختلف در حال محک خوردن است، اضافه کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر بارندگی های پیش رو و احتمال جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر، کلیه نیروهای شهرداری باغبادران از جمله آتش نشانان، نیروهای خدماتی، اجرائیات، یگان خودرویی و معاونت‌های شهرداری به حالت آماده باش کامل در آمده و در روزهای گذشته به صورت جهادی اقدامات لازم برای جلوگیری از وقع سیلاب و آبگرفتگی معابر انجام گرفت.
وی عنوان کرد:  خوشبختانه شهروندان فهیم باغبادران طی هفته های اخیر به شکل ملموس با مدیریت شهری همراهی داشته اند و قطعا این روند می تواند در آینده نه چندان دور سبب شکوفایی هرچه بیشتر این شهر زیبا و ساحلی شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398، شماره 3755 ؛ 27 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین