یک واحد اقامتی در آران‌وبیدگل پلمب شد

یک واحد اقامتی در آران‌وبیدگل پلمب شد

یک واحد اقامتی در آران‌وبیدگل پلمب شد
4 فروردین 1399, 19:37 / کد خبر:79875

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران‌وبیدگل از پلمب یک مجتمع گردشگری متخلف واقع در منطقه کویری مرنجاب از توابع این شهرستان خبر داد.


به گزارش ایرنا، سید حسین چاکری‌بادی روز دوشنبه در این زمینه اظهارداشت: پیرو ممنوع شدن فعالیت واحدهای گردشگری، تفریحی و اقامتی بنا بر دستورالعمل ستاد مقابله با ویروس کرونا و نامه‌نگاری صورت گرفته با تاسیسات گردشگری، در جریان بازرسی مشترک دادستانی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی شهرستان این واحد متخلف در کویر مرنجاب شناسایی و با دستور قضایی پلمب شد.
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، کمیته بازرسی شهرستان در نوروز امسال به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در صورت مشاهده هر گونه پذیرایی از گردشگران و حتی افراد بومی در اقامتگاه‌ها و مجموعه‌های گردشگری، از فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران‌وبیدگل، در ادامه از همه فعالان حوزه گردشگری خواست با توجه به شرایط پیش آمده در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، حداکثر همکاری را داشته باشند.
وی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف و پذیرش مسافر از سوی واحدهای اقامتی تا زمان اعلام شرایط عادی در شهرستان، می‌توانند گزارش خود را به واحد گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری با شماره تماس ۵۴۷۳۰۰۶۲ و۰۹۱۳۲۶۳۰۴۹۲ اعلام کنند.
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در شمال شهرستان آران‌وبیدگل یکی از بکرترین و زیباترین کویرهای کشور است که از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله، دریاچه حوض سلطان و حوض مره و از شرق به پارک ملی کویر منتهی می‌شود.
مرنجاب با برخورداری از ظرفیت فعالیت‌هایی مانند کویرنوردی، آف‌رود، موتورسواری، سافاری، شترسواری و اسکی روی شن و ماسه، سالانه میزبان ده‌ها هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی است.
شهرستان آران‌وبیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3757 ؛ 17 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۱۷ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین