کارگروه ارزیابی اپیدمیولوژی کرونا در کاشان راه‌اندازی شد

کارگروه ارزیابی اپیدمیولوژی کرونا در کاشان راه‌اندازی شد

کارگروه ارزیابی اپیدمیولوژی کرونا در کاشان راه‌اندازی شد
6 فروردین 1399, 21:25 / کد خبر:79920

مسئول کار گروه ارزیابی اپیدمیولوژی کووید۱۹ در کاشان گفت: کارگروه ارزیابی اپیدمیولوژی در حوزه شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل کار خود را شروع کرد.


مجتبی صحت در گفت‌وگو با ایمنا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، این کارگروه به دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان فعالیت خود را شروع کرده‌ و زیر نظر کمیته کشوری ارزیابی اپیدمی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: در این کار گروه وضعیت اپیدمیولوژیک بیماری کووید ۱۹ با انجام تحلیل روندها و ارزیابی اثربخشی اقدامات بهداشتی و درمانی به صورت مستمر بررسی می‌شود.
دانشیار و متخصص اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: این یافته‌ها به پزشکان و مدیران کمک می‌کند تا تصمیم‌هایی متناسب با شرایط و نیازهای منطقه اتخاذ کنند.
وی گفت: از جمله اهداف این کار گروه شناسایی نحوه شروع انتقال بیماری، روند گسترش بیماری در زیر گروه‌های مختلف جمعیتی، وضعیت پیامد درمان و ارزیابی روند اشغال تخت موارد بستری و بررسی وضع  اطرافیان نزدیک موارد قطعی است.
صحت اضافه کرد: تعیین وضعیت‌های زیرساخت‌های بهداشتی درمانی و آزمایشگاهی، بروز بیماری و مرگ ومیر در بین اعضای کادر بهداشتی درمانی، اقدامات و برنامه‌های کنترلی ویژه در سطح جمعیت عمومی، اقدامات و برنامه‌های کنترلی ویژه برای محافظت از کادر بهداشتی درمانی، سرعت انتشار بیماری در جمعیت و پیش‌بینی آن در هفته‌های آینده از دیگر اهداف این گروه است.
وی گفت: همکاری با همه متخصصین در زمینه‌های مرتبط در این کار گروه مورد نیاز است که می‌توانند جهت ارتباط با دبیرخانه این کارگروه با شماره تلفن ۵۵۶۲۱۲۱۱ و یا آدرس پستی covid@kaums.ac.ir تماس بگیرند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین