موج دوم بارش های بهاری در راه اصفهان

موج دوم بارش های بهاری در راه اصفهان

موج دوم بارش های بهاری در راه اصفهان
6 فروردین 1399, 21:51 / کد خبر:79924

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از ورود امواج بارشی جدید به این استان خبر داد و گفت: بارش های رگباری همراه با رعد و برق و صاعقه و ریزش تگرگ پدیده غالب بسیاری از مناطق استان به ویژه شمال و غرب اصفهان در روزهای پیش رو خواهد بود.


حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با ایمنا با اشاره به استقرار سامانه ناپایدار بارش زا در استان اصفهان، اظهار کرد: از امروز تا اواسط هفته آینده آسمان بسیاری از مناطق استان نیمه ابری تا ابری و وزش باد پیش بینی می‌شود؛ همچنین در شمال و غرب استان بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.
وی افزود: فردا (پنجشنبه هفتم فروردین ماه) با تقویت امواج ناپایدار در نیمه غربی استان رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دما در ۲۴ ساعت آینده، گفت: کاشان با دمای ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای سه درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان خواهند بود.
علی عسگریان اضافه کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.
به گزارش ایمنا، اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ناپایداری‌های همرفتی از بعد از ظهر امروز چهارشنبه در مناطق شمالی استان آغاز می‌شود. فعالیت این سامانه به صورت رگبار و رعد و برق همراه با تندباد لحظه‌ای، بارش تگرگ و وقوع صاعقه در مناطق مستعد به ویژه غرب، شمال و جنوب استان خواهد بود.
براساس این اطلاعیه شدت ناپایداری‌های جوی در روزهای پنجشنبه و جمعه است که احتمال لغزندگی جاده‌ها، آب گرفتگی معابر عمومی به صورت محلی وجود دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین