تعطیلی ایستگاه‌های بازیافت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

تعطیلی ایستگاه‌های بازیافت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

تعطیلی ایستگاه‌های بازیافت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا
7 فروردین 1399, 19:47 / کد خبر:79941

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توقف فعالیت ایستگاه‌های بازیافت شهر اصفهان برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر داد.


محمد صادقی در گفت و گو با ایمنا، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و توقف هر نوع فعالیتی که می‌تواند به شیوع این بیماری منجر شود، به طور موقت و تا اطلاع ثانوی فعالیت ایستگاه‌های بازیافت در شهر متوقف شده است.
وی در خصوص علت این تصمیم توضیح داد: برای کاهش تعامل میان شهروندان و متصدیان ایستگاه‌ها و تماس با سطوح مختلف و پسماندها این تصمیم اتخاذ شده است تا احتمال ابتلای شهروندان و متصدیان از این طریق به صفر برسد اگر چه پیش از این اقدام نیز فعالیت ایستگاه‌های بازیافت دارای ضوابط بهداشتی بوده و علاوه بر ضدعفونی ایستگاه‌ها در دو نوبت طی شبانه روز، متصدیان ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شده بودند.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه مدیریت پسماندهای خشک در زمانی که ایستگاه‌های بازیافت فعالیت نمی‌کنند گفت: شهروندان دغدغه مندی که در این شرایط هم مایل به جداسازی پسماندها هستند، می‌توانند پسماندهای خشک را طبق برنامه زمانبندی جمع آوری تحویل داده و یا در غیر این صورت آن‌ها را موقت در محلی در منزل انبار کنند و پس از پایان این وضعیت و شروع مجدد فعالیت ایستگاه‌های بازیافت به ایستگاه‌ها تحویل دهند.
صادقی خواستار مشارکت شهروندان در این ایام در حفاظت از محیط زیست شده و خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در مدیریت و جمع آوری پسماندهای خشک، شهروندان لازم است با کاهش تولید پسماند و افزایش بازمصرف به حفاظت از محیط زیست خود کمک کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398، شماره 3755 ؛ 27 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۷ اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین