آخرین آمار مبتلایان کرونا در اصفهان تا نهم فروردین

آخرین آمار مبتلایان کرونا در اصفهان تا نهم فروردین

آخرین آمار مبتلایان کرونا در اصفهان تا نهم فروردین
9 فروردین 1399, 19:22 / کد خبر:79972

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: در حال حاضر تعداد ۹۳۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند و در طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹ نفر به تعداد بستری شدگان افزوده شدند.


آرش نجیمی در گفت و گو با ایمنا در خصوص تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۹۳۷ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹ نفر به تعداد بستری شدگان افزوده شدند.
وی با بیان اینکه از روز گذشته تا کنون ۵۹ نفر ترخیص شدند و این افراد نیازی به بستری شدن و دریافت خدمات بیمارستانی را نداشتند، افزود: این افراد می‌توانند در منزل قرنطینه خانگی شوند و یا در مراکز تحت مراقبت برای مدت دو هفته استراحت کنند تا به طور کامل خطر انتقال بیماری کرونا از آنها مرتفع شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن توصیه به مردم و رعایت نکات بهداشتی، گفت: در این روزها کرونایی همراهی مردم را تکرار می‌کنیم و اینکه در خانه بمانند و محدودیت‌هایی که اعمال می‌شود را همراهی کنند.
نجیمی تاکید کرد: باید مردم سعی کنند اصول بهداشتی که طی ماه‌های گذشته بر روی آن تاکید بسیاری شده است را مورد توجه و پیگیری قرار دهند. اگر در اصفهان بتوانیم این شرایط بحرانی و تعطیلات را پشت سر گذاریم دیگر افزایش قابل توجه مبتلایان را نخواهیم داشت.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصریح کرد: در واقع با این با این روند می‌توانیم یک سناریوی امیدوار کننده به کاهش بستری و افزایش موارد تشخیص را داشته باشیم.
وی در خصوص شرایط کنونی قرنطینه اصفهان با توجه به اجرای طرح فاصله گذار اجتماعی، اظهار کرد: اگر هر اتفاقی که برای این بیماری بیفتد درهمان لحظه اثرات آن را نمی‌بینیم و زمان یک هفته و ۱۰ روز را نیاز دارد تا بتوان نظر قطعی ارائه داد.
وی در مورد افزایش آمار بیماران کرونایی در شرایط فعلی، گفت: تعداد بیمارانی که اکنون اضافه می‌شوند نتیجه فعالیت‌ها و تحرکاتی بوده که طی هفت تا ۱۰ روز گذشته بوده است.
نجیمی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی با افزایش ثابت روزانه تعداد بیماران مبتلا رو به رو هستیم و امیدواریم که به مرور سرعت روند افزایش روزانه بیمار مبتلا کمتر شود و با مشارکت مردم و تلاش کارد درمان بتوانیم زنجیره کرونا را شکست دهیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3801 ؛ 10 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین