تشکیل کمیته اطلاع رسانی،رسانه و فضای مجازی ستاد کرونا در لنجان

تشکیل کمیته اطلاع رسانی،رسانه و فضای مجازی ستاد کرونا در لنجان

تشکیل کمیته اطلاع رسانی،رسانه و فضای مجازی ستاد کرونا در لنجان
10 فروردین 1399, 00:43 / کد خبر:79979
فرماندار شهرستان لنجان از تشکیل کمیته اطلاع رسانی، رسانه و فضای مجازی ستاد کرونا در این شهرستان خبر داد.
خدامراد صالحی در نشست فوق العاده ستاد مدیریت ، پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا این شهرستان اظهار کرد: اطلاع رسانی دقیق و شفاف در مواقع بحران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده از این رو در شهرستان لنجان کمیته اطلاع رسانی ، رسانه و فضای مجازی در خصوص مصوبات ملی مرتبط با فضای مجازی تشکیل می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه رییس کمیته رسانه و فضای مجازی وزیر ارشاد می باشد، در شهرستان لنجان نیز این کمیته به صورت متناظر زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با عضویت صداو سیما، روابط عمومی فرمانداری ، خبرگزاری ها و اصحاب رسانه تشکیل می شود.

فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: افرادی که در مواقع بروز بحران همچون بحران شیوع ویروس کرونا اطلاعات خلاف واقع منتشر کنند و باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی گردند باید پاسخگو باشند،برهمین اساس کمیته اطلاع رسانی،رسانه و فضای مجازی ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان تشکیل می شود.
وی با اشاره به وظایف این کمیته گفت: ساماندهی رسانه ها و فضای مجازی بر عهده این کمیته قرار داشته و اخبار، اطلاعات و تحلیل های راجع به ویورس کرونا توسط شبکه بهداشت و درمان ، دانشگاه علوم پزشکی و رییس ستاد مبارزه با کرونا اعلام می شود.
صالحی با بیان اینکه به دلیل جلوگیری از تجمع و شیوع بیماری کرونا نشست ها بصورت محدود و تنها با حضور اعضای ستاد مبارزه با کرونا تشکیل می شود، عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است مصوبات ملی مرتبط با فضای مجازی را به دقت مطالعه و اجرا کند و هر رسانه ای که در این شرایط بدنبال حاشیه سازی و نشر اخبار خلاف واقعیت باشد، مجرم است و باید پاسخگو باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین