برای جبران آسیب‌های ناشی از کرونای سینماها اقدامات جدیدی نشده است

برای جبران آسیب‌های ناشی از کرونای سینماها اقدامات جدیدی نشده است

برای جبران آسیب‌های ناشی از کرونای سینماها اقدامات جدیدی نشده است
14 فروردین 1399, 20:43 / کد خبر:80037

معاون سازمان سینمایی از برگزاری جلسات کارگروه بررسی آسیب‌های شیوع کرونا در سینما پس از تعطیلات نوروزی خبر داد.


به گزارش ایمنا به نقل از سازمان سینمایی، محمد مهدی طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره اقدامات جدید صورت گرفته در «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» که پیش از تعطیلات نوروز ۲ جلسه تشکیل داد و مصوباتی نیز داشت، گفت: برخی سینماداران به صندوق اعتباری هنر معرفی شدند و بخش معاونت اداری و مالی کارگروه در حال بررسی مسائل مربوط به کارفرماها و موارد مشابه آن است همچنین کمک‌های مربوط به بخش خانه سینما نیز انجام شده است.
وی افزود: طبیعی است که در اسفند ماه و روزهای پایانی سال، بسیاری افراد مراجعه نکرده بودند اما بخش عمده‌ای از ماجرا در نیمه دوم فروردین و پس از تعطیلات انجام خواهد شد.
طباطبایی نژاد درباره تصمیمات «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» برای خسارت وارد شده بر سینماداران آن‌هم با بیش از یک ماه تعطیلی سینماها و مشخص نبودن افق پیش رو، تشریح کرد: اعلام شده که هر سالن می‌تواند به صورت شش‌ماهه با کارمزد ۴ درصد، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرد و فعلاً اقدام جدیدی صورت نگرفته و باید منتظر باشیم تا جلسات جدید برگزار شوند تا ببینیم که تصمیم مجموع اعضای این کارگروه چه خواهد بود.
وی افزود: طرف‌های متضرر از این موضوع متنوع هستند از سینمادار گرفته تا تهیه‌کننده، سرمایه‌گذار و از همه مهم‌تر کسانی که زندگی و حیات‌شان متصل به حقوقی است که به صورت قراردادی از هر پروژه دریافت می‌کنند. این قشر، آسیب‌های بیشتری را متحمل شده زیرا تمام درآمد آن‌ها وابسته همان پروژه‌های سینمایی بوده است‌.
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پایان بیان کرد: در این ایام تصمیم جدیدی صورت نگرفته اما با اتمام تعطیلات نوروزی جلسه سوم «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» برگزار می‌شود و نتایج آن اعلام‌خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3802 ؛ 11 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین